fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Dzień publikacji wyników

Wczoraj większość spółek podawała kwartalne dane. Generalnie wyniki nie są złe, ale na szczegółową ich analizę potrzeba kilku dni. Jak zwykle pojawią się wtedy nowe raporty i wyceny
Wczoraj w Warszawie inwestorzy bardziej niż na handlu akcjami byli skupieni na publikacjach wyników kwartalnych. Wtorkowe wysokie zamknięcie w USA pomogło natomiast innym giełdom. Większość niewiadomych co do sytuacji finansowej spółek w trzecim kwartale tego roku została wczoraj rozwiana. Generalnie wyniki nie są złe, ale na szczegółową ich analizę potrzeba kilku dni. Jak zwykle pojawią się wtedy nowe raporty i wyceny poszczególnych spółek.
Wczorajsza sesja miała spokojny przebieg, jednak pomimo wysokiego otwarcia zakończyła się spadkiem indeksów. Najwięcej na wartości i to właściwie w samej końcówce sesji stracił WIG20 – 1,59 proc. Nieco mniejszy był spadek WIG – 1,03 proc. Tym razem zdecydowanie lepsze notowania należały do średnich i małych spółek: mWIG40 stracił jedynie 0,16 proc., a sWIG80 zyskał 0,22 proc. Dla indeksu największych spółek istotna jest teraz obrona wsparcia w okolicach 3540 – 3550 pkt – minimum z sesji w ostatni piątek i wtorek oraz zamknięcia z poniedziałku. Dużo będzie zależało od pierwszych reakcji na wyniki kwartalne, a w dłuższym terminie niezmiennie od sytuacji na parkietach amerykańskich. Część analityków uważa, że ostatnia seria spadków sygnalizuje osłabienie rynku w dłuższym terminie i dlatego każda zwyżka wykorzystywana jest przez inwestorów do pozbycia się akcji. Jeśli tak, to właśnie wczoraj mieliśmy tego przykład. W Europie indeksy rosły głównie za sprawą reakcji na silne wtorkowe zwyżki za oceanem. Inwestorzy kupowali głównie akcje spółek, które pochwaliły się dobrymi wynikami kwartału. Najmocniej zyskiwały sektory wydobywczy, surowcowy i finansowy. Pod koniec dnia indeksy w Londynie i Paryżu rosły o ponad 1 proc., a we Frankfurcie o 0,5 proc. W USA sesja zakończyła się na minusie. ?
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA