fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Zdrowe ugniatanie ciała

Bolące plecy, napięte mięśnie, ciągłe zmęczenie i zdenerwowanie – to jedne z wielu objawów stresu, który coraz częściej nas dopada. – Warto wtedy zrobić sobie prezent i pójść na masaż – zachęcają terapeuci.
– W trudnych momentach mamy ochotę, aby tak jak w dzieciństwie, ktoś nas przytulił, pogłaskał. To naturalny odruch. Dotyk ma bowiem działanie uspokajające i lecznicze – pisze w swojej książce „Współczesny masaż – terapia, profilaktyka, relaksacja” masażysta Piotr Szczotka.
Odpowiednio dobrany masaż wpływa na psychikę: odpręża, uspokaja, relaksuje, pomaga pozbyć się napięcia karku i pleców.
– Nie można też zapomnieć o jego działaniu leczniczym, gdyż masowanie powoduje rozluźnienie mięśni i zakończeń nerwowych, które odpowiadają za przekazywanie do mózgu negatywnych bodźców bólu – zaznacza Anna Napiórkowska, która od sześciu lat prowadzi salon masażu w Warszawie. Masaż, jak dodaje pani Ania, jednak nie leczy zmian zwyrodnieniowych, ale jedynie łagodzi dolegliwości.
– Pozytywne efekty odczują osoby, które cierpią na niedokrwistość dłoni bądź stóp. Odpowiednie rozcieranie i naciskanie punktów znajdujących się, np. na dłoniach może na długi czas poprawić krążenie krwi – wyjaśnia.
Masaż pomaga także walczyć z niedoskonałościami, np. cellulitem czy fałdkami tłuszczu.
– Modelowanie ciała przy pomocy dotyku i odpowiedniego napinania mięśni polecam paniom, które zauważyły u siebie pierwsze efekty wiotczenia skóry – mówi pracownica Klubu Łaźnia.
Jak wyjaśnia Anna Napiórkowska, jedną z bardziej skutecznych metod pozbycia się zbędnych centymetrów jest drenaż limfatyczny, czyli masaż wykonywany wzdłuż sieci naczyń limfatycznych. – Jego zadaniem jest przepchnięcie zablokowanego obiegu limfy, tak by z organizmu wydalona została woda i zbędne produkty przemiany materii poprzez układ limfatyczny. Natomiast celem masażu antycellulitowego jest rozbicie tkanki tłuszczowej i poprawienie ukrwienia skóry – mówi terapeutka.
Należy jednak pamiętać, że aby masaż przyniósł zauważalne efekty, to musi być wykonywany regularnie. Szczególnie ma to znaczenie przy zabiegach ujędrniających czy modelingu. – Jeśli chcemy pochwalić się piękną sylwetką na plaży, to powinniśmy co najmniej rok wcześniej zacząć korzystać z zabiegów – dodaje masażystka z Łaźni.
Terapeuci zaznaczają, że przy wyborze masażysty najważniejsze są jego umiejętności, a nie wystrój gabinetu. – Kadzidełka, spokojna muzyka czy ładny wystrój wnętrz to tylko dodatki – tłumaczą.
Wiedza i umiejętności powinny być potwierdzone dyplomem oraz szkoleniami. – Wykwalifikowany masażysta zanim zacznie pracę, pyta klienta o choroby, na które ten może cierpieć, jego ogólny stan zdrowia i samopoczucie – mówi pani Anna.
Z masażu nie powinny korzystać osoby, które chorują na nadciśnienie, choroby serca bądź skóry, np. łuszczyce lub egzemę.
 
 
? Gabinet masażu My Massage ul. Nowolipie 14 a, tel. 605 318 050
? Gabinet Masażu Leczniczego i Rehabilitacji ul. Saska 8, tel 0 22 672 36 24
? Multico Wellness & Spa ul. Bitwy pod Rokitną 1, tel. 022 869 96 31
? Centrum Terapii Red Stone ul. Nowy Świat 7, lok. 7, tel. 022 628 97 93
? Klub Łaźnia ul. Puławska 119, tel. 0 22 852 22 19
? Calypso Reebok Fitness Club ul. Puławska 17, tel. 022 852 80 35
? Club Pro Activ Andrzej Supron ul. Miedziana 11, tel. 022 652 23 69
 
 
 
? Masaż częściowy 30 – 60 zł
? Masaż relaksacyjny 80 – 105 zł
? Masaż leczniczy 90 – 120 zł
? Masaż limfatyczny 100 – 120 zł
? Masaż sportowy 90 –120 zł
? Masaż odchudzający 100 – 120 zł
? Masaż bańką chińską 110 – 120 zł
? Masaż twarzy, szyi, dekoltu i karku 50 zł – 70 zł
? Masaż stóp 40 – 60 zł
? Masaż hawajski – 165 zł
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA