Kraj

Bartoszewski będzie doradzał Tuskowi

Fotorzepa, Witold Chojnacki Wit Witold Chojnacki
Władysław Bartoszewski obiecał, że jest gotów wesprzeć politykę zagraniczną nowego rządu np. jako szef ekspertów i doradców do spraw polityki zagranicznej - powiedział Donald Tusk, szef PO i kandydat tej partii na premiera.
Jak powiedział Tusk, Bartoszewski nie zadeklarował, że chce być ministrem spraw zagranicznych. Lider PO podkreślił, że tylko od samego Władysława Bartoszewskiego zależy, jaką będzie pełnił rolę.
Tusk zaznaczył, że jeśli Bartoszewski podtrzyma swoją deklarację, a "jest człowiekiem słownym", to będzie pomagał jemu "osobiście" jako premierowi w prowadzeniu polityki zagranicznej. Lider PO dodał, że jest umówiony na jutro z Radosławem Sikorskim na "poważną rozmowę". "Na pewno, jeśli wszystko dobrze pójdzie, pan Radek Sikorski będzie ministrem tego rządu" - oświadczył Tusk.
Jak dodał, "niewykluczone", że Grzegorz Schetyna będzie szefem klubu parlamentarnego PO. "Chociaż wolałbym go w rządzie" - podkreślił. - Donald Tusk zaproponuje Władysławowi Bartoszewskiemu stanowisko szefa MSZ - poinformowało wcześniej radio Tok FM powołując się na nieoficjalne informacje z otoczenia przewodniczącego PO. - Dla mnie taka sprawa nie istnieje. I Donald Tusk o tym wie - powiedział Władysław Bartoszewski portalowi Gazeta.pl.
Źródło: TOK FM

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL