fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motoryzacja

Punktów mogło być dużo więcej

Robert Kubica, Polski kierowca BMW Sauber
RZ: Koniec sezonu wyglądał tak jak pan to sobie wyobrażał?
Robert Kubica: Wynik jest ok. Mogłoby być lepiej, gdyby nie problemy z temperaturą silnika. Trudno.
Była szansa na miejsce wyższe niż piąte?
Wiedziałem, że wyścig będzie trudny. Po wczorajszych problemach w kwalifikacjach straciłem dwie pozycje już na starcie. Jednak udało się dobrze ruszyć, od początku musiałem narzucić ostre tempo ze względu na strategię trzech tankowań. Do połowy dystansu tempo było bardzo mocne, ale potem pojawiły się problemy z temperaturą wody i oleju. Silnik zaczął się przegrzewać. Otrzymałem przez radio polecenie zmniejszenia obrotów, żeby dojechać do mety. Straciłem dużo czasu jadąc za Rosbergiem, nie mogłem wykorzystać maksimum mocy silnika.
W końcówce doszły chyba jakieś nowe problemy?
Przez ostatnie 10 okrążeń opony były już w opłakanym stanie, pojawiły się dziury w powierzchni gumy. Traciłem 3,5 sekundy na okrążeniu, próbowałem tylko utrzymać się w torze. Fuksem dwa razy obroniłem się przed Rosbergiem, jechał okrążenie o 3 sekundy szybciej ode mnie. Za trzecim razem zahamował dużo później, miał dużo większą przyczepność i wyprzedził mnie.
Wcześniej jednak udało się panu wyprzedzić m.in. Fernando Alonso…
Alonso mnie przepuścił.Świetnie pan się zachował w momencie kolizji Rosberga z Heidfeldem. To była wyścigowa intuicja? Nie było szansy na zaatakowanie Rosberga, bo on jechał w tunelu aerodynamicznym za Heidfeldem i nasze prędkości były bardzo podobne. Kiedy zobaczyłem, że atakuje Nicka i wciska się od wewnętrznej, po prostu utrzymałem dobry tor jazdy i udało mi się ich obu wyprzedzić.
Ten sezon był udany? Szóste miejsce i 39 punktów to chyba niezły wynik?
Czy ja wiem? 39 punktów nie wygląda źle, ale ile ich straciliśmy... Gdyby dobrze policzyć, to uzbierałoby się pewnie prawie drugie tyle. Mogło być lepiej, ale mogło być i gorzej. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się osiągnąć więcej. Pracujemy już nad samochodem, nad rozwiązaniem tych problemów, przez które straciliśmy w tym sezonie sporo punktów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA