fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Fast 50 otwiera drogę na wielki rynek

Polskie spółki technologiczne, które w ubiegłych latach zajmowały wysokie lokaty w rankingu Deloitte, dzisiaj są liderami swoich segmentach rynku.
Krakowski ComArch w 2000 roku był na piątym miejscu w klasyfikacji najszybciej rozwijających się firm technologicznych w naszym regionie. Obecnie z przychodami sięgającymi 500 mln złotych jest jedną z największych rodzimych firm IT. – Wprawdzie miejsce w rankingu Fast 50 nie przekłada się bezpośrednio na biznes, ale ma znaczenie dla budowy wizerunku firmy. Tak właśnie było w naszym przypadku – wyjaśnia Janusz Filipiak, prezes ComArchu.
Poznański Emax dziś jest już po fuzji z Computerlandem, z którym utworzył Sygnity – drugą spośród największych grup informatycznych na krajowym rynku. Piotr Kardach, który był prezesem Emaksu, dziś szefuje nowej grupie. Merlin.pl zaliczany jest do największych sklepów internetowych w Polsce. I wciąż szybko się rozwija. W tym roku przewiduje, że jego obroty powiększą się o połowę i sięgną 90 mln zł.
Na prestiżowe, ale i praktyczne znaczenie Fast 50 zwraca uwagę Dorota Janik z firmy Blue Media specjalizującej się w rozwiązaniach informatycznych dla banków i telekomunikacji.– Banki zauważyły nasze ubiegłoroczne zwycięstwo w rankingu, odczuwamy, że je docenili. Jeżeli zaszłaby taka potrzeba, bez problemów zdobylibyśmy środki na rozwój – uważa Dorota Janik. W tym roku Blue Media już po raz drugi zajęło pierwsze miejsce w rankingu Fast 50.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA