Kościół

Prymas poddany kontroli osobistej na lotnisku. Dyrekcja przeprasza

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Prymas Polski kardynał Józef Glemp został poddany kontroli osobistej na lotnisku w Goleniowie. Dyrekcja portu lotniczego przeprosiła już prymasa za incydent.
Informację, że w sobotę ochroniarze z lotniska poddali prymasa kontroli osobistej, potwierdził sekretarz kard. Glempa ks. Mirosław Kreczmański. Nie chciał tego komentować. Prymas gościł w sobotę w Szczecinie na obchodach Dnia Papieskiego.
- Zachowanie strażników było niekulturalne i obcesowe w stosunku do wszystkich pasażerów. Przykro mi, że tak się traktuje ludzi - skomentował ksiądz Kreczmański. Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rz" osoby, które poddały prymasa kontroli osobistej zostały zawieszone w obowiązkach do czasu wyjaśnienia sprawy. Dyrektor lotniska w Goleniowie Maciej Jarmusz zachowanie pracownika lotniska tłumaczy "bezmyślną nadgorliwością i bezkrytycznym podejściem do obowiązujących uregulowań prawnych". Dodaje jednak, że "nie mogą one zwalniać ze zdrowego rozsądku i taktu pracowników prowadzących kontrolę bezpieczeństwa".
Pismo z przeprosinami nie dotarło jeszcze do prymasa.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL