fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Tańsze latanie po Europie seo

Flickr
200 mln euro rocznie zaoszczędzą linie lotnicze po wprowadzeniu kolejnego etapu Wspólnego Europejskiego Nieba
Implementacja Single European Sky (SES) ma się przyczynić do zwiększenia przepustowości europejskiego nieba, tak by mogło pomieścić więcej lotów niż obecnie, oraz obniżenia kosztów ponoszonych przez pasażerów i firmy. Najważniejszą konsekwencją zmian planowanych przez Brukselę ma być ograniczenie emisji CO2 przez branże lotniczą o o. 500 ty. ton rocznie co przekłada się na mniejsze — o 150 tys. ton — zużycie paliwa. Oszczędności wynikające z mniejszego spalania oraz krótszego czasu lotu mają wynosić 200 mln euro rocznie.
— Budowa SES weszła w ostatnią fazę — powiedział Siim Kallas, wicekomisarz Unii Europejskiej odpowiedzialny za transport. — Wprowadzane zmiany będą miały korzystny wpływ na całą branże — dodaje Kallas.
Wspomniane zmiany mają polegać na ustanowieniu funkcjonalnych bloków powietrznych za co będą odpowiedzialne wszystkie państwa członkowskie. Niezbędna będzie również współpraca jednostek zarządzających ruchem powietrznym. Dzięki temu samoloty mają z z lotniska na lotnisko lecieć najkrótszą trasą i nie marnować czasu (i paliwa) w powietrzu czekając na możliwość lądowania w porcie docelowym.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA