fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Premier: Zwyciężyłem

Premier Jarosław Kaczyński na zorganizowanej po debacie konferencji prasowej stwierdził, że Donald Tusk "powtarzał te same formułki co zwykle" i "nie miał nic do powiedzenia".
Szef rządu powiedział, że "Donald Tusk prezentuje narrację, w której w żadnej sferze nie odnosi się do rzeczywistości".
Jarosław Kaczyński oznajmił, że "czuje się jednoznacznym zwycięzcą w tej debaty". "Donald Tusk nie jest w stanie przekroczyć swojego wymiaru, a jaki to jest wymiar, to każdy widzi" - dodał.
Premier - pytany przez dziennikarzy - stwierdził, że koalicja PiS z PO raczej nie jest możliwa, gdyż Tusk "odmówił przyrzeczenia" iż nie stworzy rządu z LiD-em. Jarosław Kaczyński dodał, że nie ma żadnych konkretnych dowodów na to, że PO zawarło z LiD-em układ, ale "dowodów pośrednich na to jest wiele".
Premier uważa, że szef PO ma "radykalne kłopoty z pamięcią". W ten sposób odniósł się do słów Tuska o incydencie sprzed lat w Sejmie.Tusk powiedział, że wiele lat temu, kiedy J. Kaczyński był szefem PC, "chodził z bronią krótką". Kiedyś - jak opowiadał Tusk - spotkali się obaj w windzie w Sejmie, a J. Kaczyński "wyciągnął broń" i powiedział: "dla mnie ciebie zabić to jak splunąć".
"Nigdy niczego takiego nie było. Donald Tusk ma wyraźne kłopoty z pamięcią, takie - można powiedzieć - radykalne kłopoty z pamięcią" - powiedział premier na konferencji prasowej po debacie.
O zlikwidowaniu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) jest mowa w programie PO ogłoszonym wiosną 2007 r. Dlatego - uważa premier Kaczyński - odwołując się do tego programu, PiS może o tym mówić.
Dzisiaj Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał premierowi rozpowszechniania informacji, że PO "chce odebrać wsi KRUS". Sąd nakazał sprostowanie tej informacji. Pełnomocnik komitetu wyborczego PiS zapowiedział odwołanie.
Premier pytany przez dziennikarzy, czy sprostuje informację, że PO "chce odebrać wsi KRUS" powiedział, że "to już będzie decyzja sądu II instancji".
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA