fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Zegar odlicza przed Euro 2012

SPINKA
Do pierwszego meczu mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. zostało 1705 dni, 2 godziny, 49 minut i 16 sekund. W tym momencie władze Pragi-Południe uruchomiły wczoraj przy Urzędzie Dzielnicy zegar, który zaczął odmierzać czas, jaki pozostał na organizację Euro.
– Od momentu ogłoszenia decyzji, że to Polska i Ukraina będą gospodarzami mistrzostw, upłynęło już 175 dni. To 10 proc. czasu, jaki Warszawa i Polska ma na to, by dobrze się przygotować, żeby skończyło się wielką fetą, a nie wstydem – mówi burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski (PO).
Takim zegarem umieszczonym na tle wielkiej białej piłki urzędnicy postanowili symbolicznie przypominać sobie i rządowi, że „czas biegnie nieubłaganie, a każdy niewykorzystany dzień jest stracony”. A dlaczego akurat na Pradze?
– Dlatego, że to właśnie prawobrzeżne dzielnice Warszawy mają teraz swoją największą szansę na rozwój. I mamy nadzieję, że decydenci będą teraz na Pradze częstymi gośćmi – zaprasza burmistrz. Mieszkańcy wychodzący z praskiego ratusza, spoglądając na zegar, komentowali sceptycznie: – Fajna zabawka, ale czy przez to szybciej doczekamy się dróg, metra i stadionu?
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA