Na karcie razem z małżonkiem

- Mąż wykonuje usługi w zakresie chemicznego czyszczenia i farbowania, z wyjątkiem czyszczenia i farbowania wyrobów futrzarskich. Ja zamierzam rozpocząć na własne imię, po zarejestrowaniu się w gminie, działalność gospodarczą w zakresie maglowania, i wybrać opodatkowanie kartą podatkową. Mąż również rozlicza się ze swej działalności w tej formie. Czy mogę w tej sytuacji korzystać z opodatkowania kartą? Czy mąż ze względu na moją działalność może stracić prawo do opodatkowania w tej formie?Nie. Taka jest odpowiedź na oba te pytania. Utratę prawa do karty podatkowej powoduje tylko wykonywanie przez małżonka podatnika działalności w tym samym zakresie, co wykonywana już przez małżonka korzystającego z karty. Wynika to z art. 25 ust. 1 pkt 5 ustawy z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodó, poz. 930 ze zm.). W 2007 r. nic się tu nie zmieniło. Ponieważ mąż prowadzi działalność w innym zakresie niż ta, j...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL