fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Taniec

Karnawałowy Bal Mazurkowy przy muzyce Prusinowski Trio

Tradycyjne tańce dworskie i ludowe, przeplatane dawnymi dziecięcymi zabawami. Do tego wspólne śpiewanie przy akompaniamencie m.in. skrzypiec, cymbałów i harmonii.
W niedzielne popołudnie artyści teatrzyku Słuchaj Uchem poprowadzą w Fundacji Sto Pociech Mazurkowy Bal Karnawałowy. W roli Kapeli Balowej wystąpi grupa Prusinowski Trio.
– Oczekujemy gości w karnawałowych strojach i z obuwiem na zmianę – zaprasza Joanna Salwicka ze Stu Pociech.
Zwłaszcza właśnie obuwie powinno być wygodne i nadające się do tańca. Bo tego ostatniego będzie naprawdę dużo. – Przypomnimy dzieciom bohaterów dawnych zabaw muzycznych: zmykającą przed Kotem Myszkę, chodzącego koło drogi Liska i bywalca młyna, Czarnego Barana – zdradza niektóre z atrakcji Piotr Zgorzelski, członek prowadzącej zabawę grupy Prusinowski Trio. – Nauczymy się też tańczyć poloneza, a skocznym oberkom i ognistym polkom nie oprze się żaden z małych tancerzy.
W przerwach, dla złapania oddechu, artyści zaprezentują dzieciom swoje instrumenty i zaproszą chętnych do wspólnego muzykowania. Każdy z gości wylosuje też jeden z prezentów, przygotowanych dla małych balowiczów przez Kaję Prusinowską. – Sprawią radość zarówno oczom, jak i uszom – zapewnia muzyk, nie zdradzając jednak szczegółów niespodzianki.
Może się zdarzyć, że sala nie pomieści na raz wszystkich sympatyków teatrzyku Słuchaj Uchem. – Powtórkę balu zaplanowaliśmy na ostatnią sobotę karnawału. Szansę, by bawić się razem z Prusinowski Trio, dostaną więc wszyscy chętni – zapewnia organizatorka.
[i] Karnawałowy Bal Mazurkowy przy muzyce Prusinowski Trio, Fundacja Sto Pociech, Warszawa, ul. Freta 20/24a, bilety: 30 zł/1 dziecko, 40 zł/2 dzieci, 45 zł/3 dzieci, rezerwacje: e-mail: [mail=zapisy@stopociech.pl]zapisy@stopociech.pl[/mail], niedziela (30.01), godz. 16[/i]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA