fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty zimowe

Przetasowania w tańcach na lodzie

Nathalie Pechalat i Fabian Bourzat
AFP
Niespodziewane rezultaty w tańcach na lodzie przyniosły tegoroczne Mistrzostwa Europy w Bernie. Choć już przed zawodami wiadomo było, że nastąpi przetasowanie na czołowych pozycjach, jednak nie aż tak spektakularne.
Tytułu mistrzowskiego nie bronili nieobecni Rosjanie Oksana Domnina i Maxim Szabalin, natomiast faworyci Włosi Federica Faiella i Massimo Scali swoje szanse pogrzebali pechowym występem już w tańcu krótkim.
Losy złotego medalu w tańcach ważyły się do ostatnich chwil . Mimo tego, iż po igrzyskach olimpijskich wiele duetów zakończyło rywalizację sportową, świeża krew rozpalała szwajcarską publiczność. O nudzie nie mogło być mowy. Ostatecznie złoto dla Francuzów, którzy zachwycili występem do muzyki z Charliego Chaplina. Chociaż Nathalie Pechalat i Fabian Bourzat startują od lat, po raz pierwszy udało się im stanąć na podium i to od razu na najwyższym. Francuzi wyprzedzili Rosjan Jekaterinę Bobrową i Dimitra Solowiewa oraz szkockie rodzeństwo Kerrów.
Piękny wieczór na lodowisku w Bernie po raz kolejny udowodnił, że nie ma ludzi niezastąpionych. W tańcach pokazała się nowa fala łyżwiarzy, którzy swoimi występami będą cieszyć oczy przez wiele kolejnych lat. Prym w tej młodej stawce wiodą oczywiście Rosjanie. Tradycyjni mistrzowie tańców na lodzie.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA