fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

SLD skarży się na Wiadomości

Jędrzej Bielecki
Sojusz oburzony, bo program TVP 1 nie pokazał odbywającego się w Warszawie zjazdueuropejskich socjalistów
Do KRRiT wpłynęła skarga rzecznika Klubu SLD dotycząca “Wiadomości” z 2 grudnia – dowiedziała się “Rz”. Powód? Serwis nie poinformował o dwudniowym zjeździe Rady Partii Europejskich Socjalistów (PES). W Polsce należą do niej SLD i Unia Pracy.
– To niedopuszczalna sytuacja, by tak ważne wydarzenie, gromadzące kilkuset europejskich polityków, w tym premierów i komisarzy europejskich, pozostawało niezauważone przez główny serwis informacyjny – uważa Tomasz Kalita, rzecznik SLD, który skierował skargę do KRRiT. – Nie chodzi o to, by nas ciągle pokazywano, ale o równe traktowanie. I żeby nie było tak, że “Wiadomości” ciągle pokazują uśmiechniętego premiera, a inicjatywy opozycji są całkiem pomijane.
Szefowa “Wiadomości” Małgorzata Wyszyńska nie chce komentować sprawy. – Nic mi nie wiadomo o takiej skardze – mówi także Andrzej Siwek z biura prasowego TVP.
Katarzyna Twardowska, rzeczniczka KRRiT: – Poprosiliśmy nadawcę, czyli TVP, o przekazanie materiału i po zapoznaniu się z nim Krajowa Rada odniesie się do skargi.
SLD nie pierwszy raz skarży się na “Wiadomości”. Wcześniej wytykał, że za mało było w serwisie informacji o tej partii podczas samorządowej kampanii wyborczej. – Sprawa została wyjaśniona między stronami – ucina Siwek. Jak wynika z informacji “Rz”, Włodzimierz Ławniczak, jeden z członków zarządu (kojarzony z lewicą), odpisał wówczas SLD, że dołoży wszelkich starań, by sytuacja się zmieniła. – Nic z tego nie wychodzi – krytykuje Kalita.
Pikanterii sytuacji dodaje fakt, że to właśnie za sprawą porozumienia SLD z PO pod koniec sierpnia dokonano zmian we władzach mediów publicznych (zawieszono członków zarządu kojarzonych z PiS). Wówczas Jedynką zaczęła rządzić Iwona Schymalla, a w “Wiadomościach” Jacka Karnowskiego zastąpiła Małgorzata Wyszyńska.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA