fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Z życia samorządów

Sieć przystani kajakowych na Redze

umwz
Na rzece Redze w czterech miejscowościach powiatu gryfickiego: Płotach, Gryficach, Trzebiatowie i Mrzeżynie, powstała sieć przystani kajakowych wraz z infrastrukturą
Rega, czwarta co do długości rzeka w kraju uchodząca bezpośrednio do morza, to miejsce organizacji regularnych spływów kajakowych. Dlatego utworzono na niej trzy nowe przystanie kajakowe w Płotach (obiekt powstał w zabytkowym parku), Trzebiatowie i Mrzeżynie. Zmodernizowano też przystań w Gryficach. Każda wyposażona jest teraz w podobną infrastrukturę: pływające trapy, pomosty i pochylnie do obsługi sprzętu pływającego, węzły sanitarne, boiska wielofunkcyjne do gry w koszykówkę i siatkówkę, place zabaw dla dzieci oraz oświetlenie i parkingi.
Utworzono też specjalną stronę internetową ([link=http://www.kdm.gryfice.pl]www.kdm.gryfice.pl[/link]) z informacjami o przystaniach i szlaku wodnym łączącym poszczególne miejscowości. Wartość inwestycji, która podniosła atrakcyjność turystyczną regionu, to 7,9 mln zł, w tym 3,9 mln zł dotacji. Przedsięwzięcie, którego celem jest też promocja aktywnego trybu życia wśród krajobrazów dorzecza Regi, zrealizowały wspólnie cztery jednostki samorządu terytorialnego: powiat gryficki przy współudziale trzech gmin (Płoty, Trzebiatów i Gryfice).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA