fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 22 października

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]
[b]Wydawcy rzucili się na iPada[/b]
Sylwia Czubkowska
Najwyżej 15 tys. tabletów Apple'a kupili do tej pory Polacy. Mimo to wydawcy i firmy uruchamiają już aplikacje, za pomocą których można czytać książki i gazety. I liczą, że w przyszłości przyniosą one krociowe zyski.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/460354,wydawcy_rzucili_sie_na_ipada.html
[srodtytul]Gazeta WYborcza / Wyborcza.biz[/srodtytul]
[b]Rok po porozumieniu UKE-TP: Coraz więcej internetu[/b]
Przemysław Poznański
W połowie grudnia do domów w Drohiczanach, Staszicu i Gliniskach dotrze internet. To efekt porozumienia między UKE a TP podpisanego dokładnie rok temu. Anna Streżyńska, prezes UKE, która wczoraj mówiła w "Gazecie", że realizację porozumienia na razie ocenia na trójkę z plusem, z inwestycji TP jest akurat zadowolona. - Inwestycje trwają i są w miarę dobrze prowadzone. Dzięki odpowiednim zapisom porozumienia mamy możliwość sterowania tym procesem, kierowania inwestycji w konkretne miejsca - przekonuje Streżyńska.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8550572,Rok_po_porozumieniu_UKE_TP__Coraz_wiecej_internetu.html
[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]
[b]PTC: Nowy prezes[/b]
Urszula Zielińska, Natalia Chudzyńska-Stępień
Rada nadzorcza Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era, zaakceptowała zmiany w zarządzie. Dotychczasowego prezesa PTC Klausa Hartmanna od 1 stycznia zastąpi na stanowisku Miroslav Rakowski, który dziś jest dyrektorem ds. obsługi klientów i sprzedaży w T-Mobile Czechy.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/689688_%3EPTC:_Nowy_prezes.html (dostęp płatny)
[b]UKE ma nową strategię, TP kłopot z porozumieniem[/b]
Urszula Zielińska
Elementem nowej strategii regulatora telekomunikacyjnego rynku jest porozumienie zawarte z TP rok temu. Korzystne dla spółki rozwiązanie nie jest na razie realizowane. Nowa strategia Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest już praktycznie gotowa – powiedziała Anna Streżyńska, prezes Urzędu. – Plan podporządkowuje wszystko jednemu celowi: w 2015 r. Internet dla każdego. Z realizacją założeń UKE wiąże się kilka istotnych zmian na rynku.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/689651_UKE_ma_nowa_strategie_TP_klopot_z_porozumieniem.html (dostęp płatny)
[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]
[b]Czeska era w Erze[/b]
Dawid Tokarz
Z początkiem 2011 r. Klaus Hartmann odda fotel prezesa w PTC. Zastąpi go Miroslav Rakowski. Nowy rok Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) zacznie z nowym szefem. Dotychczasowy — Klaus Hartmann — przechodzi do centrali Deutsche Telekom (DT) w Bonn, gdzie ma objąć wysokie stanowisko i podlegać bezpośrednio pod Guido Kerkhoffa, członka zarządu DT na Europę. Stery operatora przejmie po nim Miroslav Rakowski, dziś dyrektor ds. obsługi klientów i sprzedaży w T-Mobile Czechy.
http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=de034014-756b-416e-b918-7bf33ce6ab3c&date=2010-10-22 (dostęp płatny) Zysk Nokii znacznie wyższy niż prognozy
MD, BLOOMBERG
Największy na świecie producent telefonów komórkowych miał w trzecim kwartale 529 mln EUR zysku. Rok wcześniej Nokia wykazała 559 mln EUR straty. Sprzedaż wzrosła o 5 proc., do 10,3 mld EUR. Analitycy prognozowali 182,5 mln EUR zysku przy sprzedaży sięgającej 9,99 mld EUR.
http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=fefb3604-d7d6-469e-bcf9-2c24f19403a8&date=2010-10-22 (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
[b]Ogromny wzrost wpływów z reklamy mobilnej w USA[/b]
Magdalena Lemańska
W tym roku wpływy z reklam przekazywanych do użytkowników komórek za oceanem wzrosną w porównaniu z 2009 rokiem o 79 proc. i sięgną 743 mln dol., a w przyszłym po raz pierwszy w historii przekroczą już miliard dolarów – podał eMarketer w swojej najnowszej prognozie, korygując swoje poprzednie szacunki, które mówiły o 593 mln dol. z reklamy komórkowej w tym roku.
http://new-arch.rp.pl/artykul/990152_Ogromny_wzrost_wplywow_z_reklamy_mobilnej_w_USA.html
[b]Za pięć lat Internet dla każdego, kto go zechce[/b]
Urszula Zielińska
Prezes UKE zapowiada nową strategię działania urzędu. Aby możliwa była realizacja założeń internetowej strategii regulatora, Urząd Komunikacji Elektronicznej idzie na ustępstwa. Musi też poprawić zapisy porozumienia z Telekomunikacją Polską. Jeden z nich nie podoba się rynkowi i blokuje kolejne zmiany w cennikach TP.
http://new-arch.rp.pl/artykul/990121_Za_piec_lat_Internet__dla_kazdego_kto_go_zechce.html
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA