fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Carmen na ekranach kin

Carmen
materiały prasowe
Jedna z najsłynniejszych oper świata - „Carmen” Georgesa Bizeta już w piątek na dużym ekranie.
Sztuka z The Royal Opera House zostanie pokazana w ramach cyklu CINEMaestro. Znane opery wyświetlane są w kinach Cinema City w kilku miastach. Doskonała technika realizacji filmu sprawia, że widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, w wirze akcji.
[wyimek][link=http://www.facebook.com/pages/Serwis-Kulturalny-rppl/140157390741?v=app_4949752878]KONKURS[/link]! Wygraj bilet na Carmen. Więcej szczegółów na naszej [link=http://www.facebook.com/pages/Serwis-Kulturalny-rppl/140157390741]stronie w serwisie Facebook[/link].[/wyimek]
„Carmen” to opowieść o kobiecie, która jest obiektem pożądania wszystkich mężczyzn i zręcznie to wykorzystuje. Rzuca kwiat w stronę młodego kaprala Don José i śpiewa słynną habanerę o wolnej miłości, by za chwilę przenieść swe zainteresowanie na popularnego torreadora Escamillę.
Dzieło Georgesa Bizeta zostało wyreżyserowana przez Francescę Zambello, który cieszy się wielkim uznaniem wśród melomanów. W roli tytułowej zobaczymy włoską sopranistkę, Annę Caterinę Antonacci, a jako Don José zaprezentuje się popularny niemiecki tenor – Jonas Kaufmann. Na scenie zagości też włoski baryton - Ildebrando D’Arcangelo, który wcieli się w postać torreadora Escamilla.
Tanyi McCallin zadbała o to, by Cyganki kusiły śmiałymi sukniami z gorsetem, a żołnierze mieli na sobie ówczesne mundury. Przy pulpicie zobaczymy włoskiego dyrygenta Antonia Pappano, dyrektora muzycznego londyńskiej sceny. Pod jego batutą orkiestra Royal Opera House oddała całe piękno i koloryt muzyki Bizeta. Anthony Holden z dziennika „The Guardian” uznał tę inscenizację Carmen za „upajającą”.
[ramka]Cykl CINEMaestro obejmie kina Cinema City:
Warszawa, Cinema City Arkadia
Kraków, Cinema City Galeria Kazimierz
Łódź, Cinema City Manufaktura
Poznań, Cinema City Plaza
Katowice, Cinema City Silesia
Szczegóły na stronie [link=http://www.cinemaestro.pl]www.cinemaestro.pl[/link] [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA