fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Andersa może na Gwiazdkę

www.sxc.hu
Wiadukt na Andersa nie zostanie otwarty 29 października – jak obiecywał ratusz. Kierowcy dostaną go dopiero na Gwiazdkę. Warunek: jeśli zima nie zaskoczy drogowców.
Termin nie zostanie dotrzymany. Mamy obsuwę – przyznał miejski koordynator remontów Wiesław Witek. – Ul. Słomińskiego będzie w pełni przejezdna w listopadzie, a pierwszym z trzech wiaduktów ul. gen. Andersa ruszymy dopiero w grudniu.
[srodtytul]Misterny plan w rozsypce[/srodtytul]
Na piątkową konferencję w tej sprawie wparował nieoczekiwanie przewodniczący żoliborskiej komisji infrastruktury Grzegorz Hlebowicz, który w sprawie wiaduktu obok Dworca Gdańskiego zarzuca stołecznemu ratuszowi nieudolność.
– Dokucza mi pan, przychodząc na tę konferencję – zauważył dyr. Witek.
– To pan mi dokucza, nie dotrzymując obietnic – odparował Hlebowicz.
[wyimek]79 mln zł kosztuje budowa trzech wiaduktów na Andersa: dwóch drogowych i jednego tramwajowego[/wyimek]
Zachodni wiadukt miał zostać otwarty najpóźniej 29 października – obiecywały władze miasta. Jednocześnie powinna zostać poszerzona ul. Słomińskiego, która wraz z mostem Gdańskim miała na czas budowy drugiej linii metra przejąć od listopada ruch z Trasy W-Z.
Nowy harmonogram zakłada wyłączanie ruchu tramwajowego pod wiaduktem między 11 i 14 oraz między 26 i 28 listopada. Po tej ostatniej dacie ul. Słomińskiego ma być wreszcie poszerzona (to już po wyborach na prezydenta Warszawy). A wiaduktem warszawiacy mają pojechać pod koniec grudnia.
Plan jest karkołomny, bo drogowców trwożą prognozy pogody, które przewidują opady śniegu już w październiku. Jeśli się sprawdzą, zachodni wiadukt poczeka do wiosny 2011 roku. Nieoficjalnie urzędnicy „pocieszają się”, że druga linia metra też się opóźnia.
[ramka][b][link=http://www.zyciewarszawy.pl/temat/1.html]Czytaj więcej w Życiu Warszawy[/link][/b][/ramka]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA