fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Gates i Buffet organizują charytatywny bankiet w Pekinie

Miliarderzy Bill Gates i Warren Buffet udali się do Chin na specjalny, charytatywny obiad z najbogatszymi magnatami Państwa Środka
Uroczysty bankiet odbędzie się jutro w Pekinie. Jeden z największych inwestorów giełdowych wraz z założycielem Microsoftu, będą przekonywać chińskich bogaczy, aby część swoich pieniędzy przekazali na cele dobroczynne.
Buffet rozpoczął swoją podroż po Chinach od wizyty w Shenzen w prowincji Guandong. Znajduje się tam pordukująca samochody firma BYD Co, której miliarder posiada 10 proc. udziałów. Następnie Buffet poleci do Pekinu, aby wspólnie z Billem Gatesem wziąć udział w uroczystej kolacji.
Na spotkanie zaproszono 50 gości - przedsiębiorców i gwiazdy showbiznesu. Wprawdzie działalność charytatywna w Chinach nie ma zbyt długiej tradycji, ale idee dobroczynności nie są Chińczykom zupełnie obce.
Według Hurun Philanthropy List w zeszłym roku 50 największych chińskich filantropów przekazało na cele charytatywne prawie 4 miliardy juanów (580 mln dolarów). To cztery razy więcej niż jeszcze sześć lat temu. Świadczy to o tym, że idea rozdawania swojego majątku potrzebującym zyskuje tu coraz większą popularność.
Źródło: Shanghai Daily
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA