fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Nowe mieszkanie kosztuje w ofercie średnio 6,9 tys. zł za metr

Dane przygotowane przez analityków redNet Consulting obejmują okres od 15 sierpnia do 15 września 2010 r., przy czym ceny mieszkań sprzedanych dotyczą trzech ostatnich miesięcy – czyli od 15 czerwca do 15 września 2010 r.
Fotorzepa
Ile trzeba zapłacić za mieszkanie?
- [b]Przeciętnie za mkw. mieszkań w ofercie[/b] deweloperskiej w największych miastach Polski trzeba zapłacić ok. 6,9 tys. zł – tak wynika z badań prowadzonych przez portal Tabelaofert.pl. Wrzesień okazał się więc kolejnym miesiącem obniżek, średnio o ok. 0,5 proc. w stosunku do sierpnia.
Te niewielkie spadki, rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu złotych na metrze miesięcznie, trwają niemal nieprzerwanie od sierpnia 2009 r. – wówczas średnia cena mkw. wyniosła ok. 7,2 tys. zł.
W mijającym miesiącu do największych spadków doszło we Wrocławiu – o 3 proc., do 7,7 tys. zł za mkw. oraz w Poznaniu – o 1,7 proc., do niecałych 6,6 tys. zł za mkw. Wzrost cen zanotowano w Gdańsku – o 1,3 proc., do ok. 7,1 tys. zł za mkw. i w Warszawie – o 0,5 proc., do ponad 8,6 tys. zł za metr.
- [b]Średnia cena mieszkań sprzedanych[/b] przez deweloperów wynosi 6,4 tys. zł za mkw. Wskaźnik ten utrzymuje się na podobnym poziomie od kwietnia 2010 r. Do niewielkich spadków cen doszło w ciągu miesiąca w Katowicach – o 0,2 proc. (ok. 5,2 tys. zł za mkw.), Poznaniu – o 0,3 proc. (niecałe 6,4 tys. zł za mkw.), w Warszawie – o ponad 1 proc. (ok. 8,1 tys. zł za mkw.).
Wzrost średniej ceny mieszkań sprzedanych analitycy portalu Tabelaofert.pl zanotowali w trzech miastach – największy w Gdańsku – prawie o 2 proc., do ponad 6 tys. zł za mkw., w Łodzi – o 1,5 proc., do ponad 5,1 tys. zł za mkw. i w Krakowie – o 1 proc., do 6,7 tys. zł za mkw.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA