fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Wielkie otwarcie Teatru Powszechnego

Wielkie otwarcie Teatru Powszechnego nastąpiło wczoraj, w trakcie premiery w reżyserii Artura Urbańskiego. Po remoncie zobaczymy całkowicie odmienioną małą scenę Powszechnego, funkcjonującą obecnie jako Scena 200.
Nowoczesne wyposażenie techniczne, podesty, które pozwalają na ustawienie sceny i widowni w rozmaity sposób. Nic dziwnego, że to właśnie premiera na Scenie 200 otwiera nowy sezon tego teatru. „Kamień i popioły” kanadyjskiego pisarza Daniela Danisa przygotowuje tutaj Artur Urbański.
[wyimek] [link=http://blog.rp.pl/zkulturanaty/2010/09/03/z-kultura-na-ty/]Z kulturą na Ty - Poleć swoje wydarzenie kulturalne![/link][/wyimek]
To druga sztuka w dorobku Daniela Danisa, poetycki kwartet, którego akcja rozgrywa się w momencie, kiedy tragedia już się dokonała. Bohaterami są Shirley, Jajco, Clermont i Pascale – każde z nich ma do opowiedzenia swoją historię, która odsłania kolejne szczegóły wydarzeń z przeszłości. Choć powiązani ze sobą, w rzeczywistości jednak żyją w osamotnieniu, które uniemożliwia im komunikowanie się ze sobą.
Kolejne detale ich historii poznajemy więc z czterech odrębnych monologów. Stopniowo przed widzami odsłania się historia cierpienia i nieuchronnej powtarzalności tragedii. Jakby nad bohaterami zawisło nieodwracalne fatum.
[b] „Kamień i popioły”, dramat Daniela Danisa, reż. Artur Urbański, wyk. Aleksandra Bożek, Krzysztof Szczerbiński, Teatr Powszechny, ul. Zamoyskiego 20, bilety: 40 – 55 zł, rezerwacje: tel. 22 818 48 19, premiera: piątek (24.09), spektakle: sobota (25.09) – niedziela (26.09), wtorek (28.09) – czwartek (30.09), godz. 19.30[/b]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA