fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Awaria Facebooka - Facebook nie działa

AFP
Największy serwis społecznościowy na świecie, z którego korzysta ponad 500 mln użytkowników, we wtorek po południu uległ jednej z największych awarii w swojej historii
Zasięg usterki nie był lokalny. W ciągu kilkudziesięciu minut od momentu, kiedy strona zniknęła z internetowej przestrzeni użytkownicy mikrobloga Twitter z różnych części świata donoszą o niestabilności i błędach w Facebooku lub jego całkowitej niedostępności. Awaria trwała od południa.
Informacje o niedostępności serwisu potwierdzają użytkownicy z Wielkiej Brytanii, USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jednocześnie część z nich przyznaje że ma dostęp do Facebooka, który zwraca błędy i wyświetla się niepoprawnie.
Według serwisu internetowego Downrightnow.com, monitorującego przerwy w działaniu ogólnodostępnych usług internetowych, Facebook nie działał od ok. godz. 13, przy czym dłuższe przerwy w funkcjonowaniu portalu występowały już w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu, o czym na Twitterze donosili użytkownicy z całego świata.
Symptomem awarii Facebooka był także nietypowy szary pasek nad niniejszym artykułem. Pojawił się on w miejscu, gdzie Czytelnicy mogli zarekomendować go innym użytkownikom społecznościowego serwisu.
Zapytania do Facebooka w sprawie awarii skierowały już największe agencje informacyjne oraz serwisy technologiczne, w tym Mashable.com, któremu udało się uzyskać jedynie lakoniczny komunikat o problemach technicznych, które dotyczą "niektórych użytkowników".
- Rezultatem może być powolne działanie strony lub jej całkowita niedostępność. Pracujemy już nad rozwiązaniem problemu tak szybko jak to możliwe - czytamy w e-mailu wysłanym przez przedstawicieli Facebooka serwisowi Mashable.com.
Powodem awarii może być usterka w którymś z centrów przetwarzania danych, z jakich korzysta Facebook. Firma jest ósmym na świecie największym właścicielem serwerów. Serwis działa w oparciu o 30 tys. takich urządzeń, w większości ulokowanych na terenie Stanów Zjednoczonych.
Po godzinie 16 polskiego czasu działanie Facebooka zaczęło - przynajmniej na terenie Polski - wracać do normy. Na Twitterze wciąż jednak można było obserwować wpisy użytkowników z całego świata, którzy zmagali się z nieprawidłowym działaniem Facebooka.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA