fbTrack

Sztuka

Żurnale, gorsety i krynoliny

Jak się ubierano w XVIII wieku, można będziezobaczyć m.in. posczas seansu filmu „Niebezpieczne związki”
Materiały Promocyjne
Co to jest moda? Do czego służy? Jakie funkcje społeczne spełniała przed laty, a przed jakimi zadaniami staje dziś?
Uczestnicy „Weekendu z kostiumologią” przekonają się, jak złożoną domeną zajmowali się i zajmują zarówno wielcy projektanci, jak i całkiem nieznane krawcowe.
– Kostiumologia to fascynująca dziedzina, w której każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Obejmuje ona wiele przedmiotów humanistycznych, takich jak historia, sztuka, socjologia czy antropologia – twierdzi autorka warsztatów Anna Nurzyńska. I zaprasza do analizy dziejów człowieka i jego osiągnięć kulturowych, widzianych przez pryzmat obowiązującego ubioru. Bo to przecież on stanowi odbicie dążenia do piękna, w każdej epoce w odmienny sposób.
Przed uczestnikami warsztatów są pasjonujące wykłady, projekcje slajdów, fragmenty filmów kostiumowych, a także spotkania z literaturą tematyczną. Wszystko to ułatwi zainteresowanym poznanie historii mody, pozwoli prześledzić dzieje stylistyki i wpływ, jaki na przestrzeni wieków obowiązujące trendy wywarły na kształtowanie się ciała ludzkiego. Sobota upłynie więc obecnym pod hasłem „Historia mody – historią ciała”. Z kolei drugi dzień wydarzenia, zatytułowany „Wiek niewinności”, poświęcony będzie w całości epoce wiktoriańskiej, czyli fundamentalnemu okresowi dla rozwoju mody. [i]Weekend z kostiumologią, Centrum Artystyczne Sztukarnia, Warszawa, ul. Lewicka 10/7, bilety: 60 zł jednodniowy, 90 zł weekendowy, rezerwacje: tel. 692 870 303 lub e-mail: sztukarnia@sztukarnia.pl, sobota (28.08), niedziela (29.08), godz. 11 – 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL