fbTrack

Warszawa

Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych z kłopotami

Tak wyglądała rywalizacja podczas Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Rzymie w 2006 roku
Mediasport
Za trzy tygodnie w Warszawie rozpoczną się Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. To największa tegoroczna sportowa impreza w stolicy. Tymczasem marszałek województwa zabrał na ich organizację 1,4 mln zł, a miasta Mazowsza nie chcą gościć u siebie sportowców.
W igrzyskach weźmie udział 1500 niepełnosprawnych intelektualnie sportowców z 56 krajów. Na ceremonię otwarcia, która odbędzie się 18 września na stadionie Legii, przyjadą światowe sławy z prezydentem FIFA Josephem Blatterem, Davidem Beckhamem i Zinedine Zidanem na czele. Tymczasem na trzy tygodnie przed startem organizatorzy borykają się z wieloma problemami. Pierwszym są pieniądze.
[srodtytul]Kasa jest, kasy nie ma[/srodtytul] Budżet imprezy to ok. 20 mln zł. – Mieliśmy nadzieję, że Urząd Marszałkowski pomoże nam przy organizacji igrzysk. Przy kandydowaniu był jednym z głównych partnerów – przypomina Bogusław Gałązka, dyrektor igrzysk. – Tymczasem w maju wycofał całe obiecane 1,4 mln zł.
Mazowiecki Urząd Marszałkowski twierdzi, że pieniędzy na ten cel nie ma. – W związku z trudną sytuacją finansową, spadkiem dochodów i janosikowym byliśmy zmuszeni do rezygnacji z wielu inwestycji – mówi Marta Milewska, rzecznik urzędu. Takie wyjaśnienia nie przekonują organizatorów igrzysk. – Czy jakby urząd był sponsorem Euro 2012, też by tak zrobił? To nie fair w stosunku do osób niepełnosprawnych – podkreśla dyrektor Gałązka. – Dziurę próbujemy łatać na wszelkie możliwe sposoby. Np. wojsko użyczy nam krótkofalówek i pomoże w transporcie. Na gwałt szukamy też sponsorów. [ramka][srodtytul][link=http://www.zw.com.pl/artykul/508435_Igrzyska_z_klopotami.html]Więcej w "Życiu Warszawy"[/link][/srodtytul][/ramka]
Źródło: Życie Warszawy

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL