fbTrack

Zadania

Po dopłatę krajową do 30 czerwca

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Zainteresowani dostarczaniem mleka do szkół składają wnioski o dopłatę krajową do 30 czerwca
Zmiany przepisów unijnych dokonywane w ramach Wspólnej Polityki Rolnej kazały dostosować ustawę z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych do nowych reguł. Znowelizowana 24 czerwca 2010 r. [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=363363]ustawa (DzU nr 148, poz. 990)[/link] wchodzi w życie 28 sierpnia.
Nowe przepisy zmieniają m.in. zasady udzielania dopłaty krajowej do dostarczania mleka do szkół. I tak, [b]zainteresowane tym oraz dopłatą krajową podmioty będą musiały do 30 czerwca składać do dyrektora oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego wnioski o przyznanie limitu środków na dany rok szkolny.[/b] We wniosku muszą wskazać liczbę szkół podstawowych (także uczniów w nich), do których będą dostarczać mleko. Dopłata krajowa może być przyznawana maksymalnie do 0,25 l ekwiwalentu mleka na jednego ucznia na jeden dzień nauki szkolnej. Rada Ministrów ma do 15 czerwca określać w rozporządzeniu wysokość środków na dopłatę w kolejnym roku szkolnym, biorąc pod uwagę liczbę uczniów uczestniczących w programie i maksymalne ceny mleka. Dyrektor oddziału agencji musi wydać decyzję o limicie środków na dopłaty w roku szkolnym do 31 sierpnia.
Producenci wprowadzający do obrotu mleko lub jego przetwory przeznaczone bezpośrednio do spożycia mają prowadzić ich miesięczny rejestr.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL