fbTrack

Media

TVP 2: kabaret, seriale i Jagielski w jesiennej ramówce

Katarzyna Zielińska (z lewej) i Marzena Rogalska nadal będą uczestniczyć w show „Kocham Cię, Polsko”
Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski Mateusz Dąbrowski
Nową gwiazdą TVP 2 będzie Wojciech Jagielski, który odszedł z TVN. Stacja proponuje na jesień sporo sprawdzonej rozrywki
Dwójka od zawsze stała świetnym filmem, serialem i rozrywką. I tak pozostanie – zachwalał dyrektor TVP 2 Rafał Rastawicki podczas wczorajszej prezentacji jesiennej ramówki.
Stacja tradycyjnie już stawia na kabarety. Na antenie pojawią się aż trzy takie programy: teleturniej „Kabaretożercy”, „Kabaretowy klub Dwójki” oraz nowy show „Hieny”. Będą też znane już widzom programy rozrywkowe takie jak „Kocham Cię, Polsko” czy „Tak to leciało”. Od września na antenę wrócą też popularne seriale: „Czas honoru”, „Tancerze”, „Licencja na wychowanie”, a także „M jak miłość”, który właśnie obchodzi dziesięciolecie. TVP 2 chwali się też szóstą serią „Dr. House’a”. Pokaże też nową serię dokumentów, które będzie polecać reżyser i scenarzysta Andrzej Fidyk. Jesienną oprawę graficzną TVP 2 przygotował rysownik i reżyser Tomasz Bagiński.
Wczoraj swój transfer do Dwójki potwierdził Wojciech Jagielski (do niedawna TVN). W TVP 2 będzie gospodarzem nowego programu „Wielka draka o dzieciaka” oraz porannego „Pytania na śniadanie”. Nie obyło się bez uszczypliwości pod adresem byłego pracodawcy. – Tutaj przywitano mnie koleżeńsko. A gdzie indziej czasem mi tego brakowało – mówił, zwracając się do Marzeny Rogalskiej, z którą prowadził konferencję. Od poniedziałku, 6 września, w Dwójce pojawi się nowy program pisarki Małgorzaty Kalicińskiej „Opowiedz nam swoją historię”, w którym poznamy losy „ludzi, którzy doświadczyli wzlotów i upadków”. Niemal identyczny program proponuje TVP1. Tam z ludźmi, którzy przeżyli trudne chwile, będzie rozmawiał Krzysztof Ziemiec. Natomiast „Miłość nad rozlewiskiem” – ciąg dalszy serialu na podstawie powieści Kalicińskiej „Dom nad rozlewiskiem”, będzie emitować Jedynka. – To zastanawiające, że w ramach jednej telewizji brakuje kompatybilności między jej dwiema głównymi stacjami, które powinny raczej konkurować z TVN czy Polsatem, a nie ze sobą nawzajem – komentuje prof. Jacek Dąbała, medioznawca z KUL. Jego zdaniem może mieć to związek z politycznym układem w TVP (w Jedynce wpływy ma PiS, a w Dwójce lewica). W tym roku oba programy przedstawiły swoje ramówki na osobnych konferencjach.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL