fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Moja Emerytura

Duży wzrost liczby klientów

Od końca czerwca do teraz fundusze emerytalne podpisały ponad 106 tys. umów z nowymi klientami — wynika z danych ZUS
To istotna liczba w porównaniu z innymi miesiącami. Wynika ze zbliżającego się losowania osób do funduszy emerytalnych.
W czerwcu ZUS wysłał do 267,5 tys. osób listy z przypomnieniem, że powinny zapisać się do funduszu emerytalnego. Obowiązek taki ma każda osoba, która zaczyna pracę lub działalność, za którą odprowadzane są składki na ubezpieczenia emerytalne. Wiele osób o tym zapomina i stąd ZUS wysłała powiadomienia.
Do 10 lipca osoby te miały czas na wybór funduszu, jeśli chciały uniknąć losowego przypisania do OFE. W tym okresie akwizytorzy funduszy są bardzo aktywni w pozyskiwaniu osób, które otrzymały list z ZUS. I stąd też tak duża liczba nowych umów.
Najwięcej nowych umów podpisały w lipcu fundusze ING (ponad 26 tys.). Za nim PZU Złota Jesień (prawie 19 tys.), AXA (13,8 tys.), Generali (12,5 tys.) i Pocztylion (ponad 10 tys.). Najmniej, bo po kilkaset więcej nowych uczestników pozyskały najmniejsze fundusze: Warta (321), Polsat i Pekao (po ponad 800).
Osoby, które mimo otrzymanego listu nie zapisały się do OFE, zostaną 30 lipca przypisane losowo do jednego z tych OFE, które spełniają określone w prawie wymogi. Nie są za duże i do tego dobrze pomnażały składki.
W najbliższym losowaniu weźmie udział sześć z 14 funduszy: Allianz, Amplico, AXA, Aegon, Generali i Pocztylion. Generali jest jedynym funduszem, który może pochwalić się tym, że brał udział we wszystkich losowaniach.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA