fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Impexmetal wraca do projektu deweloperskiego w Warszawie

50 mln zł mógłby obecnie uzyskać holding metalurgiczny za półhektarową działkę w centrum stolicy. Aby zwiększyć jej wartość, chce otrzymać pozwolenie na budowę nowego biurowca
– W najbliższym czasie podejmiemy konkretne działania związane z przyszłością naszej nieruchomości – zapowiada Piotr Szeliga, prezes Impexmetalu.
Kontrolowana przez Romana Karkosika spółka handlująca metalami kolorowymi od prawie dwóch lat dysponuje decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dla 0,5 ha działki w ścisłym centrum stolicy, przy ulicy Łuckiej. Według naszych informacji rozmawia już z pracowniami architektonicznymi w sprawie projektu budowlanego. Chce bowiem uzyskać zgodę środowiskową i pozwolenie na budowę. To zwiększyłoby wartość nieruchomości.
[wyimek]60 tys. mkw. powierzchni miał mieć biurowiec planowany przez Impexmetal[/wyimek]
Budowę nowoczesnego biurowca – dwóch ponadstumetrowych wież o łącznej powierzchni użytkowej prawie 60 tys. mkw. – w miejscu obecnej siedziby Impexmetal zapowiedział jeszcze w maju 2007 roku. W latach 2008 – 2009 trwała jednak batalia z właścicielami dwóch sąsiednich działek, którzy próbowali storpedować przyznanie Impexmetalowi decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Ostatecznie jesienią 2009 roku spółka uzyskała prawomocną decyzję i... do tej pory nic się nie wydarzyło. Powodem było ostudzenie koniunktury na rynku nieruchomości.
– Na przełomie kwietnia i maja tego roku zamieściliśmy ogłoszenie w prasie o sprzedaży działki, żeby sprawdzić, jaką cenę moglibyśmy za nią uzyskać. Po odpowiedziach widać, że rynek dopiero się budzi. Zainteresowani deklarowali bowiem najwyżej 50 mln zł – podsumowuje prezes Szeliga.
W 2008 roku spółka miała podpisany list intencyjny w sprawie sprzedaży nieruchomości za 150 mln zł. Do transakcji nie doszło, ponieważ nie ziścił się warunek uprawomocnienia decyzji o warunkach zabudowy. – To był szczyt deweloperskiego szaleństwa w stolicy, dziś takie ceny wydają się już nieosiągalne. Niewykluczone, że zamiast sprzedawać działkę, wrócimy do pomysłu realizacji projektu – mówi Szeliga.
Dodatkowym impulsem do działań są zamiary władz stolicy dotyczące uchwalenia planu zabudowy tej części centrum. Gdyby do tego doszło, decyzja o warunkach zabudowy wydana dla Impexmetalu straciłaby ważność.
W piątek kurs Impexmetalu wzrósł o 1 proc., do 4,15 zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA