fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Stefan Niesiołowski nie wykonał wyroku sądu sprzed roku

Stefan Niesiołowski
Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
Stefan Niesiołowski (PO), wicemarszałek Sejmu, miał wpłacić 10 tys. zł na konto Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz programu dożywiania dzieci z ubogich rodzin. Nakazał mu to w sierpniu ubiegłego roku Sąd Okręgowy Warszawa-Praga
Sąd orzekł, że Niesiołowski ma przeprosić posła PiS Arkadiusza Mularczyka, któremu rok wcześniej zarzucił „wyciąganie fałszywych oświadczeń z IPN”, pokryć koszty procesu i wpłacić pieniądze na rzecz koordynowanego przez PAH programu „Pajacyk”. Niesiołowski przeprosiny w TVP opublikował, ale – jak ustaliła „Rz” – choć od uprawomocnienia wyroku minął prawie rok – pieniędzy na rzecz dzieci nie wpłacił.
– Do chwili obecnej nie odnotowano żadnej wpłaty od pana Niesiołowskiego na nasze konta – potwierdza Olga Blumczyńska, rzeczniczka PAH. Dodaje, że dbanie o przestrzeganie wykonania wyroku należy do sądu.
Dlaczego wicemarszałek przez blisko rok nie wpłacił 10 tys. zł? – Nie zapłaciłem, bo sąd nie zakreślił ram czasowych, w których wyrok muszę wykonać. Ale wpłacę te pieniądze – zapewnia Niesiołowski.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA