fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Biedniejszy klient, mniejsze mieszkania w ofercie

Ze sprzedażą warszawskiej inwestycji Aleja Krakowska u zbiegu ul. Instalatorów i al. Krakowskiej ruszył Dolcan. Powstanie tu 350 lokali w cenach od 7,3 tys. zł za mkw. Inwestycja będzie gotowa w 2012 r.
Materiały Inwestora
W pierwszym półroczu klienci kupowali najczęściej dwa pokoje o średniej powierzchni 46 mkw. Jest to ok. 50 proc. wszystkich transakcji
- 8,8 tys. nowych lokali trafiło na rynek w całej Polsce w drugim kwartale br. Sporo ofert pochodzi z zamrożonych wcześniej inwestycji. W tym czasie sprzedano 6,3 tys. mieszkań – wyliczają analitycy firmy Reas.
- W stolicy w minionym kwartale na rynek trafiło niecałe 3 tys. mieszkań, a sprzedano ok. 2,5 tys., podczas gdy kwartał wcześniej podpisano ponad 2,5 tys. umów z klientami.
– Deweloperzy, zachęceni obiecującymi wynikami z pierwszego kwartału wprowadzili dużą liczbę nowych mieszkań. Jednak kolejne miesiące nie przyniosły spodziewanych obrotów – mówi Katarzyna Kuniewicz, analityk z Reas.
- Maleje średnia powierzchnia mieszkań wprowadzanych do sprzedaży, co jest odpowiedzią deweloperów na ograniczone możliwości finansowe klientów.
– W pierwszym półroczu klienci kupowali najczęściej dwa pokoje o średniej powierzchni 46 mkw. (ok. 50 proc. wszystkich transakcji). Ok. 29 proc. umów dotyczyło trzypokojowych lokali o przeciętnej powierzchni. 69 mkw. – szacuje Kuniewicz.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA