fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Czynsze za najem biur nie spadają, lecz rosną

Fotorzepa, Szymon Laszewski Szymon Laszewski
Na rynek trafia coraz więcej drogich biur, za których najem właściciele żądają grubo ponad 20 euro za mkw. miesięcznie.
Średnio najem mkw. w nowoczesnym biurze w centrum Warszawy kosztuje ok. 22 euro miesięcznie, a stawki wywoławcze od początku tego roku raczej nie spadają. Wręcz przeciwnie, właściciele najdroższych budynków próbują dotrzeć do pułapu sprzed dwóch – trzech lat, czyli 30 euro za każdy metr. Takich sum jednak na razie nikt nie chce wydawać.
Deweloper budynku Lipiński Passage, który będzie gotowy w III kwartale tego roku, próbuje wynająć biura nominalnie za 27 euro za mkw. miesięcznie. Jest to jedna z najdroższych ofert w Warszawie. Czynsze w innych biurowcach pierwszej ligi – np. w Metropolitanie, M76, sięgają 25 euro za mkw. Jest też oferta remontowanej w tym roku 50-letniej kamienicy przy ul. Wspólnej – Offices Palace, również za 25 euro za mkw.
Stawki wywoławcze w najlepszych lokalizacjach od początku tego roku raczej nie spadają. Oczywiście nie oznacza to, że nie wynajmiemy taniej biura – dolna granica nominalnych czynszów sięga ok. 12 – 13 euro za mkw., a jeśli w grę wchodzi podnajem – stawka spadnie nawet do ok. 10 euro za mkw., jednak w tym przypadku trzeba się liczyć z dość krótkim okresem umowy.
Tanie oferty czekają na Okęciu, Ursynowie, a nawet na Mokotowie, gdzie m.in. przy ul. Bobrowieckiej można wynająć biura w 20-letnim Mon Grand Plaisir za ok. 13,4 euro za mkw. miesięcznie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA