fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Zjazd górników odkrywkowych we wrześniu w Krakowie

Od 9 do 10 września 2010 r. w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica odbędzie się IX Krajowy Zjazd Górnictwa Odkrywkowego, będący częścią Polskiego Kongresu Górniczego 2010
Honorowy patronat nad zjazdem objął wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak – informuje nettg.pl.
Temat przewodni tegorocznego Krajowego Zjazdu Górnictwa Odkrywkowego to „Górnictwo odkrywkowe w I połowie XXI wieku – szanse i wyzwania”. W trakcie dwudniowego spotkania uczestnicy zjazdu rozmawiać będą o sytuacji gospodarczej kraju i perspektywach rozwoju górnictwa odkrywkowego, o nowych technologiach i technikach w górnictwie odkrywkowym.
Po obradach plenarnych w AGH zaplanowano dynamiczny pokaz maszyn górniczych w kopalni wapienia w Czatkowicach. KZGO jest integralną częścią Polskiego Kongresu Górniczego 2010 w Gliwicach. Głównym celem Kongresu 2010 będzie promocja polskiego górnictwa podziemnego, odkrywkowego i otworowego. Organizatorzy chcą też przekonywać o znaczeniu górnictwa w zapewnieniu Polsce bezpieczeństwa gospodarczego, przedstawią najnowsze osiągnięcia techniczne i technologiczne przemysłu górniczego oraz ich wkład w rozwój polskiej gospodarki.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA