fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Przegląd prasy – czwartek 8 lipca

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]
[b]Energa-Operator: zdalny odczyt[/b]
Jacek Skowroński
Spośród szesnastu tysięcy klientów biznesowych Energa-Operator dziesięć tysięcy korzysta już ze zdalnego odczytu. Do końca roku wszyscy klienci przemysłowi będą z tego korzystać. 70 procent dostarczanej energii przez Energę-Operatora SA zużywane jest przez liczącą 16 tys. przedsiębiorstw grupę, charakteryzującą się jej dużym poborem. Klienci poszukujący optymalizacji wydatków oczekują unowocześnienia odczytu liczników, uznając, iż precyzyjne dane i większa częstotliwość odczytów pozwolą na lepsze zarządzanie kosztami energii elektrycznej. Do końca tego roku wszyscy klienci przemysłowi, a do końca roku 2016 również odbiorcy indywidualni, będą korzystać z liczników odczytywanych na odległość.
http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=307631 (dostęp płatny)
[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]
[b]Trzy zagraniczne fundusze chcą Polkomtela, operatora Plusa[/b]
Przemysław Poznański
Amerykańskie TPG i Blackstone Group oraz brytyjski Apax Partners znajdują się wśród potencjalnych chętnych do zakupu Polkomtela - pisze agencja Dow Jones, powołując się na anonimowe źródła. Wcześniej agencja pisała, także na podstawie anonimowych źródeł, że transakcja powinna zostać zamknięta na przełomie roku.
http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,8111030,Trzy_zagraniczne_fundusze_chca_Polkomtela__operatora.html
[b]Głuchy telefon w uzdrowiskach. Czy posłowie zmienią ustawę?[/b]
Tomasz Grynkiewicz, Przemysław Poznański
W środę w sejmowej podkomisji posłowie mają zająć się kontrowersyjną ustawą, która operatorom komórkowym zabrania stawiania masztów w uzdrowiskach. - W Krynicy, Sopocie czy Ustce będą skanseny - twierdzą operatorzy. Po ich stronie stoi GOPR.
http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,8108885,Gluchy_telefon_w_uzdrowiskach__Czy_poslowie_zmienia.html
[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]
[b]MNI Są trzy warianty fuzji z Hyperionem[/b]
Urszula Zielińska
Na przełomie tego i przyszłego miesiąca ma ruszyć procedura łączenia Hyperionu z MNI Telecom, spółką zależną MNI. – Zakładam, że jeżeli nie uda się zakończyć łączenia spółek jeszcze w tym roku, to na pewno w roku następnym – mówi Marek Południkiewicz, prezes MNI Telecom i Hyperionu.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/681556_MNI_Sa_trzy_warianty_fuzji__z_Hyperionem.html (dostęp płatny)
[b]Polkomtel Trzy fundusze chętne na akcje[/b]
Urszula Zielińska
Trzy międzynarodowe grupy funduszy private equity: Blackstone, Apax i Texas Pacific Group są wśród inwestorów interesujących się kupnem akcji Polkomtela – taką informację amerykańskiej agencji Dow Jones powtarzały wczoraj polskie serwisy internetowe. Akcje operatora sieci Plus w I kwartale 2011 r. chcą sprzedać PKN Orlen, PGE, KGHM i Węglokoks. Niewykluczone, że dołączy do nich także brytyjski Vodafone i transakcja obejmie 100 proc. kapitału spółki. Na podstawie ostatniej transakcji, w której papiery sprzedał duński TDC, Polkomtel wyceniany jest na 16 mld zł.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/681560_Polkomtel_Trzy_fundusze_chetne_na_akcje.html (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
[b]Fundusze zainteresowane Polkomtelem[/b]
Urszula Zielińska
Trzy międzynarodowe grupy funduszy private equity: Blackstone, Apax i Texas Pacific Group, są wśród inwestorów interesujących się kupnem akcji Polkomtelu. Taką informację amerykańskiej agencji Dow Jones powtarzały wczoraj polskie serwisy internetowe. Wymienione grupy zarządzają portfelami wartymi po kilkadziesiąt miliardów dolarów każdy. Fundusze Apax (mówi się o nim także w kontekście BZ WBK) często inwestują w firmy telekomunikacyjne.
http://new-arch.rp.pl/artykul/961402_Fundusze_zainteresowane_Polkomtelem.html (dostęp płatny)
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA