fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy od dzieła pracownika nie ma składek ZUS?

[b]- Nie chcemy zwiększać zatrudnienia (ze względu na koszty pracy) - dlatego też w okresie wzmożonej pracy w naszej firmie zastanawiamy się nad dodatkowym zatrudnianiem naszych pracowników na umowę o dzieło. Czy i na jakich zasadach umowy te podlegałyby oskładkowaniu?[/b]Umowa o dzieło nie stanowi odrębnego tytułu do ubezpieczeń społecznych. Oznacza to, że osoba wykonująca pracę jedynie na podstawie umowy o dzieło nie rozlicza się z ZUS.[srodtytul]Dzieło z własnym pracownikiem[/srodtytul]Przychód uzyskiwany z dzieła będzie jednak podlegał oskładkowaniu na zasadach ogólnych, jeśli umowa jest wykonywana przez pracownika dla swego pracodawcy, bądź na jego rzecz.Wtedy bowiem należy zastosować art. 8 ust. 2a [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=333804]ustawy z 13 pażdziernika 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (t.jedn. DzU z 2009 r. nr 205, poz. 1585 ze zm.)[/link], zgodnie z którym za pracownika uważa się także osobę wykonującą pra...
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA