fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Licencjat traktowany jak studia wyższe

Fotorzepa, Roman Bosiacki
[b]Czytelniczka ma problem z wyliczeniem przysługującego jej urlopu. Ukończyła szkołę średnią zawodową w 2004 r., podjęła zatrudnienie. Zrobiła rok przerwy w nauce a następnie od kolejnego roku akademickiego, tj. od października 2005 r., podjęła naukę na studiach zaocznych I stopnia i uzyskała tytuł licencjacki 15 lipca 2008 r. Od października 2008 r. do chwili obecnej jest na II stopniu studiów (studia magisterskie). Czy wymiar urlopu może liczyć od daty uzyskania dyplomu licencjackiego?[/b][i][b]Odpowiada Adam Kraszewski, aplikant radcowski w kancelarii GESSEL w Warszawie sp. z o.o.:[/b][/i]Jako podstawową regulację określającą zasady wliczania okresów nauki do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, należy wskazać art. 155 § 1 [link=http://]kodeksu pracy[/link], zgodnie z którym wliczeniu podlegają następujące okresy z tytułu ukończenia:1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas trwania ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA