Rpkom

Przegląd prasy - wtorek 16 grudnia

Dziennik Gazeta Prawna

Rynek telefonów komórkowych w tym roku zdominowali producenci z Korei Południowej
Tomasz Swiderek
Ten rok na rynku telefonów komórkowych na świecie, w Europie Zachodniej i w Polsce należał do Korei Południowej. Według producentów w tym roku Polacy kupią 8-8,5 mln komórek wobec około 9,5 mln rok wcześniej. http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa?=article&id=275259 (dostęp płatny)

  Gazeta Wyborcza
Rozmowa z Magdaleną Gaj, wiceminister infrastruktury
Przemysław Poznański Chodzi o bezpieczeństwo, a nie inwigilację - tak wiceminister Gaj odpowiada na zarzuty operatorów komórkowych, że polskie prawo idzie dalej niż unijne przepisy i zwiększa niepotrzebnie obowiązki operatorów http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7368769,Rozmowa_z_Magdalena_Gaj__wiceminister_infrastruktury.html
Parkiet
Dilerzy Ery poprosili o informacje

Urszula Zielińska Wypowiedź Klausa Hartmanna, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej w wywiadzie dla „Parkietu" wzbudziła emocje i liczne komentarze przedstawicieli firm dystrybuujących usługi Ery. „Moim zdaniem w perspektywie dwóch, trzech lat będziemy obserwować zacieśniającą się współpracę operatorów mobilnych, wynikającą z chęci szukania oszczędności" - powiedział.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/666758_Dilerzy_Ery_poprosili__o_informacje.html (dostęp płatny)


Puls Biznesu
Wi-Fi: ze skrajności w skrajność Kamil Kosiński

Widać podział polskich sieci Wi-Fi na biznesowe i prywatne. Są albo szybkie i dobrze zabezpieczone, albo wolne i podatne na włamanie. Polski oddział Kaspersky Lab, rosyjskiej firmy produkującej oprogramowanie antywirusowe, przebadał sieci bezprzewodowe w siedmiu polskich miastach. http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=f612b3a4-4af4-4b86-9fe5-36ae1d7e83b9&date=2009-12-16 (dostęp płatny)


Rzeczpospolita

Jeden salon, komórki od kilku operatorów
Urszula Zielińska Dilerzy usług komórkowych zainteresowani są wprowadzeniem oferty kilku operatorów. Takiej możliwości nie wyklucza Era http://new-arch.rp.pl/artykul/911919_Jeden_salon_komorki_od_kilku_operatorow.html (dostęp płatny)  
{loadposition artrek}
Źródło: rpkom.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL