Rpkom

Komisja akceptuje deregulację włoskiego rynku - 1000 notyfikacja

Komisja Europejska zaakceptowała projekt włoskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego AGCOM odnośnie częściowej deregulacji rynku dzierżawy łączy będących zakończeniami sieci.
Włoski regulator wyróżnił dwa specyficzne rynki dzierżawy łączy. Pierwszy, pomiędzy dwoma punktami sieci narodowego operatora Telecom Italia, na którym stwierdził dominująca pozycję TI, i na którym chce zastosować komplet środków regulacyjnych. Drugi subrynek, to łącza, z jakich korzystają operatorzy sieci komórkowych do podłączania do szkieletu telekomunikacyjnego nadajników sieci GSM i UMTS/HSPA. Zdaniem AGCOM operatorzy komórkowi przyczyniają się do zwiększenia zasobu infrastrukturalnego Włoch i należy się powstrzymać od regulacji tego segmentu rynku.
  Komisja zaaprobowała plan, ale z zaleceniem, aby obowiązywał tylko do czasu, kiedy operatorzy sieci mobilnych przezwyciężą problemy z rozwojem swoich sieci telekomunikacyjnych. Notyfikacja była tysięczną jaką wydała Komisja Europejska dla decyzji krajowych organów regulujących rynki telekomunikacyjne.
  {loadposition artrek}
Źródło: rpkom.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL