fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Samsung chce przegonić w Polsce Nokię

Kyung Sik Choi, szef Samsung Electronics Polska, który objął swe stanowisku w lutym 2009 r. jako jeden z celów na przyszły rok dla swej firmy postawił wyprzedzenie Nokii w segmencie aparatów komórkowych na naszym rynku. Obecnie Samsung plasuje się na drugiej pozycji.
- To cel jak najbardziej realny i wierzę, że na koniec 2010 roku, to my będziemy na czele. Już dziś radzimy sobie znacznie lepiej od naszego głównego konkurenta w jednym z najciekawszych segmentów rynku komórkowego. Jesteśmy zdecydowany liderem, jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów z dotykowym ekranem, gdzie nasz udział rynkowy sięga aż 40 proc. - twierdzi Kyung Sik Choi.

Samsunga do ataku na pozycje rynkowe lidera zachęcają tegoroczne wyniki osiągane przez firmę. - Szacujemy, ze rynek sprzedaży telefonów komórkowych w pierwszych dziewięciu miesiącach w Polsce skurczył się o około 10 proc., nam jednak udało się nieznacznie poprawić nasze zeszłoroczne dokonania- podkreśla szef Samsung Electronics Polska. Motorem napędowym sprzedaży mają być takie modele jak: Samsung Avila (S5230), Samsung Corby (S3650), Omnia II oraz telefony z systemem
operacyjnym Android.  
- Szczególnie miło jesteśmy zaskoczeni zainteresowaniem modelem Corby, skierowany do segmentu młodzieżowego. Ledwie nadążamy z realizacją zamówień - podkreśla Kyung Sik Choi.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA