fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

iPhone i Nokia najlepsze w mobilnym marketingu w Europie Środkowej

Najpopularniejsze telefony z których łączymy się z internetem
ROL
Słuchawka Apple okazała się jednocześnie najpopularniejszym w naszym regionie urządzeniem dostępowym do zawartości mobilnej. Drugie miejsce zajęła popularna Nokia 6300, a trzecie - iPod Touch, czyli „iPhone bez telefonu" oferujący jedynie łączność WiFi.
Fiński producent zdobył jednak 7 miejsc w pierwszej dziesiątce urządzeń dostępowych i aż 14 w pierwszej dwudziestce - donosi AdMob. Sony Ericsson i Samsung w pierwsze dwudziestce zdołały umieścić zaledwie po dwie słuchawki. Dzięki temu w rankingu najpopularniejszych w naszym regionie systemów operacyjnych, których użytkownicy korzystają z mobilnego Internetu, Nokia ma aż 50 proc. Tuż za nią - 46 proc. udział w rynku - jest Apple. Windows Mobile Microsoftu zdobył w tym rankingu zaledwie 2 proc. Zauważyć trzeba, że zestawienie przygotowano na podstawie danych z sierpnia, jeszcze przed premierą najnowszego Windows Mobile 6.5. Śladową popularnością (po 1 proc.) wśród mobilnych internautów w Europie Środkowo-Wschodniej zdobyły systemy Android i RIM OS (BlackBerry).
Rzuca się w oczy nadreprezentacja sprzętu Apple, a w szczególności iPhone. Słuchawka Apple ma bowiem jedynie 13,6 proc. udział w rynku smartfonów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (dane za drugi kwartał). [b][link=https://grafik.rp.pl/grafika2/461644]Przeczytaj pełny raport Ad Mobile Metrics Report (PDF).[/link] [/b]
[i]Masz pytanie: wyślij e-mail do autora: [mail=l.dec@rpkom.pl]Łukasz Dec[/mail][/i]
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA