fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Można odliczyć podatek od zakupów sprzed rejestracji

Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski MD Mateusz Dąbrowski
Przedsiębiorca, który kupił środek trwały w czasie, gdy korzystał ze zwolnienia podmiotowego, może odliczyć związany z tym VAT po rezygnacji z tego zwolnienia
Podstawą do takiego odliczenia jest art. 91 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=172827]ustawy o VAT[/link].Potwierdza to [b]interpretacja Izby Skarbowej w Warszawie z 23 października 2009 r. (IPPP1/443-763/09-2/AP)[/b].Do kwestii odliczenia podatku naliczonego po rezygnacji ze zwolnienia odnoszą się wprost następujące przepisy ustawy o VAT:- art. 113 ust. 7 (w zw. z ust. 5), z którego wynika, że podatnik, który rezygnuje ze zwolnienia, za zgodą naczelnika urzędu skarbowego może odliczyć VAT naliczony wynikający z faktur dokumentujących zakupy dokonane przed dniem rezygnacji ze zwolnienia, pod warunkiem sporządzenia spisu z natury zapasów tych towarów posiadanych w dniu rezygnacji ze zwolnienia oraz jego przedłożenia w urzędzie skarbowym w terminie 14 dni licząc od dnia rezygnacji ze zwolnienia,- art. 88 ust. 1 pkt 5 lit. a, według którego odliczenia podatku naliczonego nie stosuje się do towarów i usług, których nabycie zostało udokumentowane faktu...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA