fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Amerykanie zawalczą o Polfę Warszawa

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Na krótkiej liście inwestorów dopuszczonych do kolejnego etapu rozmów o zakupie, jest Perrigo Company, spółka notowana na NASDAQ - dowiedziała się "Rzeczpospolita"
Dziś, podczas podpisania umowy sprzedaży Adamedowi Polfy Pabianice, Polski Holding Farmaceutyczny, który prowadzi prywatyzację wszystkich trzech ostatnich państwowych Polf, ma też ujawnić krótką listę potencjalnych inwestorów dla drugiej spółki - Polfy Warszawa. Z nieoficjalnych informacji "Rz" wynika, że są na niej dwie polskie firmy - Adamed i Polpharma, a także amerykański producent i dystrybutor leków - Perrigo Company, notowany na NASDAQ i giełdzie w Tel Avivie.
Perrigo to spółka określająca się jako wiodący na rynku światowym dostawca usług z zakresu ochrony zdrowia. Jest największym na świecie wytwórcą leków generycznych (tańszych odpowiedników innowacyjnych preparatów) dostępnych bez recepty. Produkuje też generyki oferowane na receptę, suplementy diety, produkty diagnostyczne. Działa w Wielkiej Brytanii, Meksyku, Izraelu. Indiach i Chinach. W 2009 r. firma wypracowała ok. 2 mld USD przychodów.
- Do badania Polfy Warszawa dojdzie w połowie miesiąca, oferty powinny być na stole przed Wielkanocą. W połowie kwietnia roześlemy zaproszenie do ok. 90 firm w sprawie oferty Polfy Tarchomin. Teraz weryfikujemy wycenę i analizę prawną. Zakładamy, że jeszcze przed końcem roku dojdzie do prywatyzacji spółki - zapowiada w rozmowie z "Rz" Artur Woźniak, prezes Polskiego Holdingu Farmaceutycznego, który prowadzi prywatyzację trzech Polf.
Po jedenastu miesiącach 2009 r. Polfa Warszawa miała 286 mln zł przychodów.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA