Telewizja

Dziewczyna z aparatem

TVN
Nowy serial TVN ma być opowieścią arcykrakowską, choć opartą na... wenezuelskich wzorach
Po zakończeniu przygód „BrzydUli” TVN zaprezentuje kolejny serial wysokobudżetowy. Tytułową bohaterką jest Majka, młoda dziewczyna, której pasjonuje się fotografią. Odnosi w tej dziedzinie spore sukcesy: wygrywa konkursy i stoi u progu międzynarodowej kariery. Jej plany jednak zmieniają się w jednej chwili.
Przeznaczenie postanowiło dać jej znacznie więcej, niż sobie wymarzyła, i pokierowało w nieco inną stronę. Majka mieszka z babką (Anna Tomaszewska), matką (Ewa Kaim) i wujem (Jakub Bohosiewicz) tuż przy krakowskich plantach. Okna jej mieszkania wychodzą na Wawel i bulwary wiślane. Nie rozstaje się z aparatem, a na dalsze wyprawy jeździ czerwonym garbusem. Większość ról serialu „Majka” obsadzono w drodze castingu. Realizatorom chodziło o to, by wypromować młode nieznane jeszcze twarze. W roli tytułowej zobaczymy więc Joannę Osydę, debiutującą na ekranie studentkę II roku PWSFTviT w Łodzi. – Dopiero zaczyna, ale ma w sobie to, na co warto postawić: urodę, energię, talent i charyzmę – uważa producentka Krystyna Lasoń.
Wśrod młodych aktorów zobaczymy także m.in. Tomasza Ciachorowskiego w roli Michała, jednego z przyjaciół głównej bohaterki. Oboje spotkają się w zespole Panorama Project i szybko się okaże, że łączą ich więzy nie tylko zawodowe. Na przeszkodzie ich miłości stoi fakt, że Michał jest mężczyzną żonatym z piękną Olą (Marieta Żukowska). W rodziców Michała – Lucynę i Kazimierza Duszyńskich – wcielili się znani krakowscy aktorzy Katarzyna Gniewkowska i Tadeusz Huk. Pojawi się też ciotka Grażyna (w tej roli Beata Rybotycka). W obsadzie również Weronika Rosati, Andrzej Deskur, Karolina Stefańska, Bartosz Waga i Gracja Niedźwiedź. Akcja serialu rozgrywa się w całości w Krakowie – zarówno w plenerach, jak i w hali zdjęciowej. Tam urządzono m.in. specjalną kawiarenkę, wzorowaną na lokalach na krakowskim Kazimierzu. W studiu zbudowany został również klub automobilowy, do którego regularnie uczęszczać będzie Majka. Serial będziemy mogli śledzić od poniedziałku do piątku o 17.55. Zdjęcia rozpoczęły się w lipcu i potrwają jeszcze dwa lata. Całość ma obejmować 190 odcinków. Scenariusz jest adaptacją wenezuelskiego formatu „Juana la Virgen”. Pisze go stały zespół TVN, czyli twórcy takich produkcji jak „39 i pół” czy „Twarzą w twarz”. Pierwsze odcinki reżyseruje Jarosław Banaszek. Majka 17.55 | TVN | poniedziałek – czwartek (7.01)
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL