Telewizja

Wielkie koncerty w Londynie i Paryżu

Rzeczpospolita, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Muzyczną noc rozpocznie kultowa grupa Madness o godz. 22.50. To premierowa emisja widowiska zarejestrowanego w Hackney Empire w Londynie w czerwcu 2008 roku.
Jest ono połączeniem różnych gatunków sztuki – musicalu, kabaretu, a także popisów żonglerskich i akrobatycznych. Specyficzny klimat nadają koncertowi filmy wyświetlane na budynkach, ulicach, autobusach i chodnikach. Widzowie usłyszą takie utwory grupy jak: „We Are London”, „Idiot Child”, „On the Town”, „Sugar and Spice”, „Forever Young”, „Clerkenwell Polka” oraz tytułowe „The Liberty of Norton Folgate”. O tematyce swoich piosenek opowiadają w czasie koncertu Graham „Suggs” Mc Pherson i Cathal „Chas Smash” Smyth.
Pierwszą muzyczną atrakcją w Nowym Roku będzie koncert Bjőrk (na zdjęciu) w Paryżu (godz. 2.00). Występ popularnej islandzkiej piosenkarki odbył się w 2009 roku w słynnej Olimpii w czasie tournée promującego jej najnowszą płytę zatytułowaną „Volta”. Artystka zaśpiewała wówczas wiele znajdujących się na niej utworów, m. in.: „Earth Intruders”, „I See Who You Are”, „Wonderlast” oraz „Innocence”. Słuchacze mogli także przypomnieć sobie wcześniejsze piosenki Bjőrk: „Army of Me”, „Hunter” czy „Bachelorette”. W finale zabrzmiała kompozycja „Declare Independence” dedykowana przez gwiazdę Wyspom Owczym i Grenlandii. Bezpośrednio po występie Bjőrk wyemitowany zostanie o godz. 3.05 koncert 24-letniej Aimee Anne Duffy (na zdjęciu), jednej z najpopularniejszych obecnie na świecie wokalistek soulowych. Imprezę zarejestrowano w 2008 roku w londyńskim kościele Świętego Łukasza. Piosenkarka zaśpiewała swoje przeboje: „Mercy”, „Warwick”, „Rockferry” które znajdowały się na najwyższych miejscach światowych list przebojów. Ten ostatni jest tytułowym utworem z debiutanckiej płyty Duffy, który ukazał się w marcu 2008 roku i sprzedał w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Krytyków i słuchaczy zachwyca jej charakterystyczny głos. Duffy śpiewa i tworzy od szóstego roku życia. Z rewelacyjnym skutkiem.
Björk w Paryżu2.00 | canal+ | czwartek (31.12) Duffy w Londynie3.05 | canal+ | czwartek (31.12) Madness. The Liberty of Norton Folgate22.55 | canal+ | czwartek (31.12)
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL