Lokaty i inwestycje

Maleje oprocentowanie depozytów

W niewielu bankach można ulokować pieniądze na ponad 6 proc. w skali roku
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Najlepsze depozyty roczne oferują: Meritum Bank, BOŚ Bank, Getin Bank oraz Noble Bank
Oprocentowanie stałe wkładów do 1 tys. zł wynosi tam od 5,5 do 6 proc. w skali roku, a depozytów w wysokości 10 tys. zł – od 6 do 7,11 proc. Oprocentowanie zmienne nie przekracza 6 proc. Najwyższe odsetki, 5,9 proc., proponuje Volkswagen Bank.
Maksymalny zysk z rocznego depozytu w wysokości 10 tys. zł wynosi ponad 570 zł (po odliczeniu podatku), a z lokaty 1 tys. zł – 50 zł. W niewielu bankach można ulokować pieniądze na ponad 6 proc. w skali roku. Znacznie więcej instytucji oferuje od 5 do 6 proc. Meritum Bank ma atrakcyjną lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek, pozwalającą uniknąć podatku Belki. Gdy deponuje się 10 tys. zł, można liczyć na 7,11 proc.
Także BOŚ Bank oferuje depozyt antybelkowy. Ale odsetki w wysokości 6,23 proc. uzyskamy tylko wtedy, gdy otworzymy jednocześnie Konto Wyjątkowe w tym banku. Warunkiem założenia lokaty w MultiBanku jest posiadanie konta Aquarius, na które powinno wpływać co najmniej 5 tys. zł miesięcznie. Alternatywą jest ulokowanie w banku minimum 100 tys. zł. Lukas Bank oferuje wyższe odsetki – o 0,1 pkt proc. – jeśli lokata jest zakładana przez Internet lub telefon. Depozytów o zmiennym oprocentowaniu jest niewiele. Warunkiem otworzenia takiej lokaty w Volkswagen Banku jest podpisanie umowy o prowadzenie Konta e-direct lub Plus Konta. W Raiffeisen Banku oprocentowanie zależy od jednomiesięcznej stawki WIBOR, obowiązującej w poprzednim miesiącu kalendarzowym. Do stawki tej jest dodawany 1 pkt proc. Korzystniejsza od bankowej jest oferta spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Zmienne oprocentowanie depozytów wynosi tam nawet 7,75 proc. w skali roku. [b][link=http://www.rp.pl/temat/181772.html]Więcej o lokatach[/link][/b]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL