Sądownictwo

Skazany za "seksaferę" na wolności

Jacek Popecki
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Jacek Popecki, pierwszy skazany w seksaferze w Samoobronie, jest już na wolności. Przed bramą więzienia czekała na niego rodzina.
Były radny sejmiku wojewódzkiego wyszedł na warunkowe przedterminowe zwolnienie, o które wystąpił dyrektor Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie odbywał karę 2 lat i 4 miesiące więzienia.
– Sąd Okręgowy w Piotrkowie podzielił tę opinię, że radny nie uległ demoralizacji i należał do wyróżniających się podopiecznych – mówi rzecznik, mjr Paweł Gawrosiński. – Prokuratura złożyła zażalenie, ale Sąd Apelacyjny w Łodzi oddalił je. Popecki spędził za kratami 1,5 roku za próbę aborcji. Umrzeć miało dziecko Anety Krawczyk, która jest głównym świadkiem seksafery w Samoobronie. Popecki nie przyznał się do popełnienia tego czynu.
W maju 2008 roku Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał Popeckiego na karę dwóch lat i czterech miesięcy więzienia. Sąd zaliczył mu na poczet kary osiem miesięcy spędzonych w areszcie. W styczniu tego roku Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał ten wyrok. Jednak w kilka miesięcy później - po wyroku Sądu Najwyższego - karę złagodzono do dwóch lat.

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL