Mieszkaniowe

Deweloperzy stawiają na biura

Fotorzepa, Kuba Kamiński kkam Kuba Kamiński Kuba Kamiński
J.W. Construction rozpoczęło realizację swojej pierwszej inwestycji komercyjnej – biurowca Jerozolimskie Point przy ul. Badylarskiej w Warszawie.
5-piętrowy budynek o powierzchni wynajmowanej ponad 4 tys. mkw. ma zostać ukończony w 2011 r. Prace finansowane są początkowo ze środków własnych.
Budowa biurowca przy ul. Badylarskiej nie jest jedyną inwestycją komercyjną, jaką deweloper chce uruchomić w najbliższym czasie. W 2010 r. ma ruszyć budowa znacznie większego, bo 22-kondygnacyjnego biurowca [link=http://www.parkiet.com]Nowa Dana[/link] w Szczecinie. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 25 tys. mkw. Również w przyszłym roku ma wystartować budowa biurowo-hotelowego kompleksu o powierzchni 16 tys. mkw. przy ulicy Pileckiego w Warszawie. Za nimi mają postępować kolejne. Największy udziałowiec [link=http://www.parkiet.com]J.W. Construction[/link] [b]Józef Wojciechowski[/b] zapowiada, że w 2015 r. nawet połowa przychodów spółki ma pochodzić z rynku komercyjnego. J.W. Construction nie jest jedynym deweloperem, kojarzonym do tej pory z rynkiem mieszkaniowym, który próbuje swoich szans w biznesie powierzchni komercyjnych. [link=http://www.parkiet.com]Polnord[/link] w Wilanowie stawia kompleks Wilanów Office Park, mający składać się z 18 budynków. Budowa pierwszego (7 tys. mkw. powierzchni), którego najemcą będzie [link=http://www.parkiet.com]Pol-Aqua[/link], już ruszyła. Na Woli biurowiec Prosta Tower (5,5 tys. mkw.) stawia [link=http://www.parkiet.com]Marvipol[/link], który myśli już o kolejnej inwestycji – Bielany Business Park (50 tys. mkw.) w północnej części stolicy. Budowę hotelu we Wrocławiu rozważa z kolei [link=http://www.parkiet.com]Ronson[/link].
Jak plany mieszkaniowych spółek oceniają analitycy? – Wejście w rynek powierzchni komercyjnych z jednej strony jest dobrym rozwiązaniem ze względu na dywersyfikację działalności i większą stabilność obrotów. Z drugiej strony bez odpowiedzi pozostaje pytanie, czy nowi gracze będą w stanie skutecznie konkurować z podmiotami silnie zakorzenionymi na rynku – uważa [b]Cezary Bernatek[/b] z KBC Securities. [i]Czytaj też na [link=http://http://www.parkiet.com/artykul/879321.html]www.parkiet.com[/link][/i]
Źródło: parkiet.com

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL