Kraj

Dzieci rysują, radio sprzeda, zyskają niepełnosprawni

Radiowa Jedynka wystawi na licytację prace plastyczne dzieci. Zysk przeznaczy na wyposażenie ośrodka fundacji Mimo Wszystko
– Rysunek zrobiłem pastelami – opowiada 11-letni Kacper Kuk, którego obrazek zostanie zlicytowany w akcji „Choinki Jedynki”. Dodaje, że choć lubi rysować, to zachętą do udziału w radiowym konkursie było to, że zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dobry cel – pomoże wyposażyć ośrodek dla niepełnosprawnych intelektualnie w Radwanowicach koło Krakowa.
– Ośrodek jest w stanie surowym. Chcemy go szybko skończyć i wyposażyć – mówi „Rz” Maja Jaworska z fundacji Mimo Wszystko, współorganizatora akcji. Za pieniądze z licytacji zostaną kupione komputery. Potrzeba na nie ok. 60 tys. złotych. Organizatorzy na licytację mogą wystawić tylko 32 z 2 tys. nadesłanych prac. – Wpłynęło wiele pięknych obrazków. Wszystkie pokazują świąteczne marzenia – mówi Katarzyna Kasia, jurorka konkursu.
Licytować można będzie w piątek na antenie radiowej Jedynki. Informacje i zdjęcia licytowanych prac w dzisiejszej „Rz” na stronach 8 – 9.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL