Kultura

Eleganze musicali italiane

Natalia Margarit
materiały prasowe
Włoski Instytut Kultury w Warszawie zaprasza na koncert "Eleganze musicali italiane", który odbędzie się we wtorek, 15 grudnia br., o godz. 20:00, w Salach Redutowych Teatru Wielkiego.
[b]Wystąpią:[/b]
[b]Natalia Margarit – sopran[/b] Sopran liryczny, dramatyczny, koloraturowy. Była pierwszą sopranistką w Mołdawskiej Operze Narodowej. Skupiła na sobie uwagę krytyków i publiczności wykonaniem partii Turandot, którą w 1998 r. zadebiutowała we Włoszech podczas Festivalu Pucciniano w Torre del Lago. Jej drugim dużym sukcesem było wykonanie partii Toski, w której wystąpiła dwa lata później podczas tego samego festiwalu. W swoim bogatym dorobku artystycznym ma wykonanie partii solowej w operach: Macbeth, Aida, Norma, Tosca, Turandot, La Boheme, Madame Butterfly, Cavalleria Rusticana, La Traviata. Firmy fonograficzne wydają w jej wykonaniu przede wszystkim utwory Verdiego i Pucciniego.
[b]Lorenzo Bavaj – fortepian[/b] Uzyskał dyplom w klasie fortepianu w Konserwatorium im. G. Rossiniego w Pesaro. Studia doskonalące odbył pod kierunkiem pianistów: Stanislava Neuhausa w Konserwatorium w Wiedniu i Tatiany Nikolaijewej w Mozarteum w Salsburgu. Uzyskał dyplom również w klasie klawesynu. Został laureatem wielu konkursów i występuje w prestiżowych salach koncertowych jako solista, jak również w zespołach muzyki kameralnej, z instrumentalistami i wokalistami, takimi jak: Maxence Larrieu, Peter Lucas Graf, Cecilia Gasdia. Jest członkiem Accademia dei Catenati i prowadzi klasę fortepianu w Konserwatorium im. G. Rossiniego w Pesaro. [b]Massimo Mercelli – flet[/b] Uczeń wybitnych flecistów Maxence Larrieu i André Jaunet. W wieku dziewiętnastu lat został pierwszym flecistą Teatro La Fenice w Wenecji. Jest dyrektorem artystycznym i założycielem Emilia Romagna Festival, od roku 2001 jest członkiem zarządu European Festival Association. W roku 2008 wystąpił w Filharmonii berlińskiej i w Sali Wielkiej Konserwatorium moskiewskiego z prawykonaniem utworu „Vuoto d’anima piena” Ennio Morricone, pod jego dyrekcją. Wziął udział również w festiwalu zorganizowanym z okazji 75. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Filharmonii Narodowej w Warszawie . [ramka]Włoski Instytut Kultury w Warszawie ul. Marszałkowska 72 Warszawa tel. (022) 628 06 10 w 113 [mail=segreteria2.iicvarsavia@esteri.it]segreteria2.iicvarsavia@esteri.it[/mail] [link=http://www.iicvarsavia.esteri.it]www.iicvarsavia.esteri.it[/link][/ramka] [ramka] [b]Centra kultury[/b] [link=http://www.bikpolska.pl/node?page=1]Bułgarski Instytut Kultury[/link] [link=http://www.britishcouncil.org/pl/poland.htm]British Council[/link] [link=http://www.czechcentres.cz/warsaw/novinky.asp] Czeskie Centrum w Warszawie[/link] [link=http://www.dik.org.pl/]Duński Instytut Kultury[/link] [link=http://www.goethe.de/ins/pl/kra/plindex.htm]Goethe-Institut w Krakowie[/link] [link=http://www.goethe.de/ins/pl/war/plindex.htm]Goethe-Institut w Warszawie[/link] [link=http://varsovia.cervantes.es/pl/default.shtm]Instytut Cervantesa w Warszawie[/link] [link=http://cracovia.cervantes.es/pl/default.shtm]Instytut Cervantesa w Krakowie[/link] [link=http://francuski.fr/]Instytut Francuski[/link] [link=http://www.instytutslowacki.pl/strony/menu.html]Instytut Słowacki w Warszawie[/link] [link=http://www.oei.krakow.pl/] Österreich Institut Kraków[/link] [link=http://www.oei.waw.pl/]Österreich Institut Warszawa[/link] [link=http://www.oei.wroc.pl/]Österreich Institut Wrocław[/link] [link=http://www.ronik.org.pl/]Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury [/link] [link=http://www.magyarintezet.hu/cities/openpage.jsp?HomeID=16?=POL] Węgierski Instytut Kultury [/link] [link=http://www.iiccracovia.esteri.it/IIC_Cracovia]Włoski Instytut Kultury w Krakowie[/link] [link=http://www.iicvarsavia.esteri.it/IIC_Varsavia]Włoski Instytut Kultury w Warszawie[/link] [/ramka]
Źródło: Materiały Organizatora

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL