Euro 2012

Kwiatek na mistrzostwa

Logo Euro-2012
AFP
Prezydent UEFA Michel Platini odsłonił na placu Michajłowskim w centrum ukraińskiej stolicy oficjalne logo piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r.
Symbolem Euro 2012 został bukiet złożony z trzech kwiatów, a może raczej kwiat z trzema pąkami - rzecz gustu i terminologii. Główny kwiat (środkowy) ma kształt piłki. Po bokach są mniejsze kwiaty, na których znajdują się flagi państw gospodarzy - Polski i Ukrainy. Hasło turnieju brzmi różnie w różnych językach. Po polsku to: "Razem tworzymy przyszłość", po ukraińsku i angielsku: "Razem tworzymy historię".
- W tym logo zawarty jest komunikat, że Polska i Ukraina są gotowe zadziwić świat - oświadczył podczas ceremonii Lato. Kwiat ma symbolizować wzrost. Lato podkreślił, że kwiat symbolizuje udane przygotowania i Polski, i Ukrainy do turnieju. - To nada charakter turniejowi - powiedział.
Nad projektem graficznym pracowali graficy, którzy od lat są związani z UEFA. Uroczystego odsłonięcia dokonał prezydent UEFA Michel Platini, oraz szefowie polskiego i ukraińskiego związków piłki nożnej, Grzegorz Lato i Hryhorij Surkis. Na uroczystości byli obecni przedstawiciele ukraińskich władz z prezydentem Wiktorem Juszczenką i premier Julią Tymoszenko. W Polsce logo zawiśnie o godz. 18. na Pałacu Kultury. Po jego świetlnej prezentacji zaplanowano pokaz fajerwerków. [srodtytul]Zobacz przygotowany przez UEFA film promujący logo i mistrzostwa:[/srodtytul]

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL