Kultura

Nieziemskie przyciąganie

materiały prasowe
Nowa warszawska klubokawiarnia Grawitacja otwiera swoje podwoje. Znajdą w niej miejsce artyści i ci, których pociąga sztuka
Otwarcie Grawitacji (sobota, 12 grudnia, w samo południe) uświetni wystawa komiksów Irka Koniora i Krzysztofa Gawronkiewicza. Muzyczną oprawę przygotowali dj’e DEF i DTL. W podziemiach zagoszczą artyści z grupy Massmix.
Wieczorem, o godz. 19.00, na scenie Grawitacji zagra Dawid Lipski Band w składzie: Dawid Lipski (gitara i wokal), Jacek Prokopowicz (organy Hammonda), Filip Jurczyszyn (bass), Krzysztof Kwiatkowski (perkusja). - Brak nam wyrozumiałości dla lansu i sztampy, czy pozy wreszcie. Wierzymy zatem, że Grawitacja okaże się nie dość silna aby takie atrybuty przyciągać. Zdarza się, że sztuka staje do konfrontacji z kulturą, a nawet Kulturą. W swoich preferencjach przedkładamy Kulturę, więc nie chcielibyśmy męczyć naszych Gości tego rodzaju opozycją – mówi Arek Solarz, jeden z organizatorów tego przedsięwzięcia.
Grawitacja to miejsce, które warto odwiedzić. Zimą odbędą się w niej wystawy fotografii, grafiki, pokazy niezależnych filmów i animacji.

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL