Komercyjne

Biura najdroższe w Londynie

Fotorzepa, Dariusz Gorajski Dariusz Gorajski
Za 1 mkw. miesięcznie w dzielnicy West End trzeba zapłacić ponad 113 euro, co jest najwyższą kwotą na całym świecie. Kolejne w zestawieniu są miasta azjatyckie - Tokio i Hong-Kong. Warszawa dopiero na 45 pozycji
W centrum Tokio za 1 mkw. miesięcznie biura trzeba zapłacić 105,2 euro zaś poza ścisłym śródmieściem - 85,25 euro co daje odpowiednio drugą i trzecia pozycję w rankingu najdroższych biur świata firma CB Richard Ellis.
Kolejny jest Hong-Kong, Moskwa, Paryż i Bombaj ze stawkami w przedziale 75-85 euro za 1 mkw. biura miesięcznie. Warszawa zajmuje dopiero 45 miejsce ze stawkami około 32 euro. - Spadek z pozycji 33. w zeszłym roku może zadziałać tylko na naszą korzyść i zainteresować korporacje, poszukujące dobrej lokalizacji za niewygórowaną cenę, jak również zachęcić inwestorów do zakupów na naszym rynku - mówi Joanna Mroczek, dyrektor działu badań rynku i doradztwa CBRE.
W wielu lokalizacjach stawki mocno spadły - w Kijowie o 64,6 proc., w Singapurze o 53,4 proc., w Ho Chi Minh o 45,4 proc., zaś największy wzrost zanotowano w Aberdeen o 12,3 proc, Rio de Janeiro o 12,1 proc. i Stambule o proc.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL